FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Січень
2022

Північна Корея запустила в море балістичну ракету

Міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея випустила балістичну ракету у море.

Про запуск вперше повідомила японська берегова охорона рано-вранці в середу, а пізніше це було підтверджено владою Сеула.

ООН забороняє Північній Кореї проводити випробування балістичної та ядерної зброї.

Це перший запуск ракети Пхеньяном після того, як лідер Кім Чен Ин пообіцяв зміцнити обороноздатність країни минулого місяця.

«Південнокорейська та американська розвідка уважно вивчають інформацію, щоб отримати докладнішу інформацію», – йдеться у заяві Об’єднаного комітету начальника штабу Сеула.

За повідомленням Reuters, міністр оборони Японії Нобуо Кісі сказав, що балістична ракета пролетіла близько 500 км.

Проте, за словами одного експерта, не було змоги підтвердити повну дальність ураження ракети.

“Неможливо оцінити, чи могла це бути ракета великої дальності, запущена по скороченій траєкторії”, – сказав ВВС News Анкіт Панда з Програми ядерної політики Фонду Карнегі за міжнародний мир.

У 2017 році Північна Корея провела випробування ракети “Хвасон-15”, яка досягла свого піку на висоті близько 4500 км, внаслідок чого військові бази США на тихоокеанському острові Гуам опинилися на значній відстані одна від одної.

Запуск відбувся через кілька днів після того, як Кім сказав, що Пхеньян продовжить зміцнювати свої оборонні можливості через все більш нестабільну військову обстановку на Корейському півострові – позиція, про яку попереджав Анкіт, може призвести до 2022 року «усипаного аналогічними північнокорейськими ракетами».

Пан Кім зробив цю заяву під час ключової зустрічі правлячої партії Північної Кореї наприкінці року.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішида назвав останній запуск “дуже сумним”, вказавши на повторні випробування ракет Північною Кореєю з 2021 року.

У 2021 році Північна Корея продовжила просування своєї програми озброєнь, провівши, як повідомлялося в державних ЗМІ, випробування нової гіперзвукової ракети, а також балістичної ракети поїздного базування та нової крилатої ракети великої дальності.

Балістичні ракети вважаються більш небезпечними, ніж крилаті ракети, тому що вони можуть нести більш потужне корисне навантаження, мають більшу дальність і можуть літати швидше.

Тести проводяться в той час, коли Пхеньян бореться з нестачею продовольства через коронавірус, який вплинув на його економіку.

На зустрічі наприкінці року пан Кім сказав, що країна зіткнулася з «великою боротьбою не на життя, а на смерть», додавши, що однією з цілей цього року є прискорення розвитку та підвищення рівня життя людей.

Офіційні особи ООН раніше попереджали, що вразливі діти та люди похилого віку в Північній Кореї ризикують померти від голоду.

Однак це навряд чи зупинить Північну Корею від її збройової програми.

«Пан Кім останніми роками продовжує наголошувати на впевненості у своїх силах у галузі національної оборони, навіть незважаючи на те, що він відкрито заявляє про економічні труднощі в країні», – сказав пан Панда.

«Для пана Кіма та Робочої партії підтримка цих програм озброєнь є головним національним пріоритетом як із внутрішніх, так і зовнішніх причин».

США закликають Північну Корею відмовитися від ядерної зброї, і відносини Пхеньяна з адміністрацією президента Джо Байдена поки що напружені.

Північна Корея також неодноразово звинувачувала Південну Корею у подвійних стандартах щодо воєнної діяльності.

Південна Корея нещодавно випробувала свою першу балістичну ракету, що запускається з підводних човнів, яка, за її словами, була потрібна для стримування “провокацій” Північної Кореї.