FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Південний ГЗК має намір отримати дозвіл на викиди при заміні застарілого обладнання

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПАТ “Південний гірничо-збагачувальний комбінат” (ПівдГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.) має намір отримати дозвіл на викиди забруднювальних речовин для семи нових стаціонарних джерел викидів на території основного промислового майданчика.

Відповідно до матеріалів, що є у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, підприємство має намір отримати дозвіл на викиди для нових стаціонарних джерел викидів (сім одиниць) на території основного проммайданчика за результатами планованої діяльності із заміни одиниць та вузлів технологічного обладнання та їхніх інженерних мереж, застарілих систем управління та автоматизації, технічний ресурс яких вичерпано в наявних цехах двох рудо-збагачувальних фабрик (РЗФ) №№1,2 на технологічних секціях №№ 9-10.

Попередньо здійснено оцінку впливу на довкілля (ОВНС) запланованої діяльності та отримано позитивний висновок щодо ОВНС №110/0/490-22 від 27 грудня 2022 року, згідно з яким визначено допустимість виконання планової діяльності.

У документах наведено перелік нових джерел викидів, оснащених фільтрами з ефективністю очищення 95%.

У результаті діяльності нових джерел, в атмосферне повітря виділятимуться речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом, та нафтова олія.

ПГЗК бере участь у реалізації міської та обласної природоохоронних програм, у межах яких підприємство виконує низку заходів, спрямованих на охорону та покращення стану атмосферного повітря.

Південний ГЗК є одним із основних виробників залізорудної сировини в Україні – концентрату. Займається видобуток та збагаченням бідних залізистих кварцитів з отриманням залізорудного концентрату.

Сировинну базу комбінату становлять кварцити Скелеватського родовища, розташованого у центральній частині Криворізького залізорудного басейну.

ПівдГЗК на початок війни контролювала група “Метінвест” та компанія Lanebrook Ltd. (раніше мажоритарний акціонер компанії Evraz Group, у 2018 році вийшла зі складу акціонерів групи), яка наприкінці 2007 року придбала 50% акцій ПГЗК у групи “Приват” (Дніпро).

За даними НДУ на четвертий квартал 2022 року, у компанії Zantest Limited (Кіпр) перебувають 29,8815% акцій ПівдГЗК, у Jetere Limited (Кіпр) – 59,763%.

Статутний капітал ПАТ – 535,915 млн грн, номінал акції – 0,25 грн.