FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Березень
2023

Південна Корея і США розпочали командно-штабні навчання Freedom Shield

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Військові Південної Кореї і США в понеділок розпочали 11-денні командно-штабні навчання Freedom Shield, у той час як на Корейському півострові відбувається зростання напруженості, повідомляє “Ренхап”.

“Спільні навчання мають оборонний характер, вони засновані на оперативному плані щодо захисту Південної Кореї від потенційної агресії з боку Північної Кореї”, – йдеться в заяві Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС Південної Кореї.

За даними “Ренхап”, йдеться про найтриваліші командно-штабні навчання Сеула і Вашингтона, причому, за сценарієм розігруваних на комп’ютерах симуляцій бойових дій, необхідно відбити атаки Північної Кореї і провести “кампанію зі стабілізації” на території КНДР. У Сеулі зазначали, що військові ігри також враховуватимуть зростання ракетних і ядерних загроз Пхеньяна.

За Freedom Shield має відбутися близько 20 військових маневрів Південної Кореї і США, зокрема за участю амфібійних сил, під загальною назвою Warrior Shield. Масштаб польових навчань союзників цього разу досягне рівня колишніх маневрів Foal Eagle, які призупинив у 2019 році колишній південнокорейський уряд у рамках зближення Сеула з Пхеньяном.

Тим часом ВПС Південної Кореї також розпочали маневри: вони включають у себе денні та нічні вильоти, відпрацювання навичок своєчасного постачання боєприпасів, відновлення в екстреному режимі пошкоджених злітно-посадкових смуг, реагування на атаки терористів, які використовують хімічну, біологічну та радіологічну зброю.

Пізніше в березні очікується прибуття до Південної Кореї американського авіаносця Nimitz для участі в спільних навчаннях із південнокорейськими військовими.

Південна Корея і США проводять масштабні командно-штабні навчання двічі на рік – навесні і влітку; літні називають Ulchi Freedom Shield.

Раніше у МЗС Північної Кореї заявили, що КНДР готова до “надпотужних контрзаходів” у відповідь на дії США проти республіки. У міністерстві нагадали, що одночасно з військовими навчаннями США і Південної Кореї, які стартують 13 березня, Вашингтон намагається скликати засідання Радбезу ООН для обговорення “питання з прав людини” в КНДР.

До цього Центральне телеграфне агентство Кореї передало, що КНДР здійснила запуск двох крилатих ракет із підводного човна минулої неділі.