FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

Питання поділу "Укрнафти" не вирішено, грошей платити Коломойському немає – Зеленський

(додано текст після 2-го абз.)

Київ. 26 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Поділу ПАТ "Укрнафта" не відбулося, і нині в державному бюджеті немає коштів, щоб здійснювати платежі будь-якій компанії, зокрема бізнесмена Ігоря Коломойського, повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Поділу "Укрнафти" не відбулося. Поділ – це вихід із тривалої та складної ситуації. Але це питання не вирішено. Коболєв (екс-голова НАК "Нафтогаз" – ІФ) мені говорив, і це правда, і Вітренко (голова НАК – ІФ) ) також це підтверджував. Я знаю, що у нас немає сьогодні грошей у держбюджеті платити будь-кому, зокрема і компанії Коломойського", – сказав Зеленський під час прес-конференції у Києві в п’ятницю.

Водночас президент зазначив, що в разі неподілу компанії ймовірність виграшу її приватних акціонерів у судових процесах проти "Нафтогазу" залишається великою.

"Якщо не буде поділу, є велика ймовірність, що компанії, які володіють акціями "Укрнафти", можуть виграти суд, тому що держборг був дуже великим, кілька мільярдів кубічних метрів використаного газу і не сплаченого від НАК в "Укрнафту", – висловив думку голова держави.

Водночас він наголосив, що ця проблема виникла ще до початку його каденції.

"Хтось зробив, що Ігор Валерійович (Коломойський – ІФ) є партнером із державою, це було ще до нас", – зазначив Зеленський.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" на початку листопада заявив, що в рамках поділу активів ПАТ "Укрнафта" з міноритарними акціонерами хоче залишитися власником цієї компанії без участі в ній Ігоря Коломойського та його партнерів.

"Аргументація необхідності розділення "Укрнафти" включає підготовку "Нафтогазу" до публічного розміщення акцій, залучення міжнародних партнерів, реалізацію ресурсного потенціалу "Укрнафти". "Нафтогаз" вважає, що це буде легше робити, якщо "Укрнафта" не буде пов’язана з Ігорем Коломойським", – окреслили свою позицію у НАК.

Отже, озвучена НАК позиція протилежна запропонованому в порядку денному позачергових зборів акціонерів на 30 листопада 2021 року варіанту. Відповідно до нього, частину активів "Укрнафти" пропонується передати до статутного капіталу створеного нею ТОВ "Укргазактив" з подальшою купівлею "Нафтогазом" у ній 100%-ї частки, викупом "Укрнафтою" у "Нафтогазу" 27 млн 114,256 тис. своїх акцій (50%+1 акція) та їх подальшим анулюванням.

Раніше, у січні 2021 року, "Нафтогаз" направив наглядовій раді "Укрнафти" повідомлення про необхідність розпочати вивчення та розгляд питання поділу її активів за бізнес-напрямами з міноритарними акціонерами.

Тривалий час на законодавчому рівні діяла норма про те, що підприємства, державна частка у статутному капіталі яких прямо чи опосередковано перевищує 50%, мають реалізовувати весь видобутий на території країни газ, зокрема попутний, безпосередньо "Нафтогазу", який уповноважений урядом формувати ресурс для газопостачання населення. Ціни на реалізацію природного газу, який видобуває "Укрнафта", затверджував державний енергорегулятор, якому було надано відповідні повноваження.

"Укрнафта" вважала, що встановлювані їй ціни є заниженими, відмовлялася підписувати акти купівлі-продажу видобутого їй газу з НАК й ініціювала багато судових розглядів.

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та іншими колишніми акціонерами ПриватБанку, – близько 42% акцій.