FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Підвищення комунальних тарифів в Україні не планується – Герус

Київ. 5 травня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Україна не має наміру піднімати тарифи на комунальні послуги, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

"На сьогодні не планується зміна жодних комунальних тарифів. (…) Таких процесів немає і такі питання не порушуються", – сказав він на брифінгу у медіацентрі у Києві у четвер.

При цьому Герус наголосив, що питанням №1 наразі залишається платіжна дисципліна споживачів, принаймні тих, хто може оплачувати поточні тарифи.

"Дуже важливо, щоб вони усвідомлювали відповідальність, наскільки потрібне для України стабільне функціонування енергетичного сектору. Це і наявність енергоресурсів, і гроші на ремонти та будівництво інфраструктури, електричних та газових мереж. Це наш спільний внесок, який може зробити кожен громадянин", – зазначив голова комітету.

Як повідомлялося, уряд зберіг дію ПСО на ринку електроенергії щодо населення до кінця жовтня 2022 року і, відповідно, тарифи у розмірі 1,44 грн/кВт-год для місячного обсягу споживання 250 кВт-год включно та 1,68 грн/кВт-год понад цей показник.

Крім того, ціни на газ для населення зафіксовані до кінця вересня на рівні річних базових пропозицій постачальників на 24 лютого 2022 року, що для більшості споживачів не перевищуватиме 8 грн/куб. м.