Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Підсумки 2020 року: смартфони
Для цілого ряду галузей цей рік був непід’ємно важким – але не для смартфонів. Так, якісь виробництва підіймалася, виставки скасовувалися, анонси переносилися, але в цілому все йшло своєю чергою. Незважаючи на повальну самоізоляцію, менше користуватися ґаджетами людство не стало.
Скасування, перенесення
Пандемія скасувала всі офлайнові виставки, починаючи з березневої MWC в Барселоні. Причому мобільний конгрес скасували в останній момент – квитки вже куплені, готелі заброньовані, реєстрація пройшла успішно … і все різко обривається. Хтось навіть показував «з-під поли» журналістам якісь новинки, але здебільшого компаніям довелося обмежитися розсилкою прес-релізів. Втім, ніякої реальної катастрофи (крім як для працівників, задіяних на самій MWC) не відбулося. Все, що повинно – було анонсовано, просто онлайн.
Проте кілька незручних (і навіть частково трагічних) ситуацій, пов’язаних з «перенесеним» календарем, все-таки відбулося. І якщо зміщення виходу Motorola Edge + щодо анонсу ні на що, власне, не вплинуло (ну змістився і змістився, Sony так щороку робить), то ситуація Nokia 8.3 5G одночасно і безглузда, і сумна. Виробник, HMD Global, ґрунтовно вклався в розкрутку свого флагмана 2020 року, організувавши дуже потужний продакт-плейсмент в новій серії «Джеймса Бонда», але фільм спочатку змістили на осінь – і Nokia змістилася слідом за ним, а потім і зовсім перенесли на 2021- й. А переносити смартфон, який стрімко перестає бути актуальним, вже нікуди. C’est la vie.
Huawei vs США, частина друга
Популярний серіал 2019-го продовжився, причому в більш хардкорній формі. Втім, для користувача нічого принципово не змінилося з позаминулого року – ключовою проблемою смартфонів під брендами Honor і Huawei залишилася відсутність сервісів Google.
Серйозніші проблеми можуть виникнути далі – США наклали санкції на поставки чіпів TSMC для Huawei, і це загрожує тим, що для смартфонів компанії незабаром не залишиться апаратних платформ (архітектура у Huawei своя, але власних виробничих потужностей для виробництва напівпровідників немає). Тут же пішли чутки про отримання ліцензії, але поки ситуація важка – працювати доведеться на запасах чіпів, зроблених до осені. Але хоча б з сенсорами для камер проблем у найближчому майбутньому бути не повинно. Huawei, звичайно, бадьориться, але якщо так все піде і далі, смартфони бізнес компанії поступово зійдуть нанівець – втім, в США тепер новий президент, і хто знає, як події розвиватимуться далі (але, судячи з усього, приблизно так само, як і раніше).
Honor – більше не Huawei
Ця історія – продовження описаної в попередньому пункті, але в незвичайному ракурсі. Начебто очікуваний хід, але все одно дивує – Huawei відмовилася від свого суббренда Honor, продавши його консорціуму з 40 компаній. І, офіційно, – тепер в Honor немає державної участі.
Зроблено це зі зрозумілою метою – вивести компанію з-під американської санкції, повернути в смартфони Honor сервіси Google і знову зайняти позиції на вершинах топів продажів. Виглядає ця операція як гра в наперстки, але раптом прокотить? Втім, навіть якщо хід спрацює, аналітики не малюють перед новим Honor райдужних перспектив. Проте дуже цікавий розвиток подій.
Неповний комплект
Маленький крок для однієї великої компанії з Каліфорнії, але серйозні проблеми для всього людства. Ну або не дуже серйозні, але тепер ми так чи інакше зіткнемося з поголовною відмовою від зарядних пристроїв в комплекті – адже як робить Apple, будуть робити всі.
Якийсь час корейські та китайські конкуренти навіть використовуватимуть в своїх рекламних кампаніях історії про те, що «у нас-то зарядник лежить в комплекті», але потім, очевидно, теж перейдуть до зниження витрат, або, офіційно, «скорочення екологічного сліду», а ми підемо в магазини за зарядними пристроями.
5G вже тут
Те, про що всі говорять, майже безперервно останні років п’ять, все-таки, здається, приходить в наше життя. В цьому році вже всі флагманські смартфони (і частина апаратів середнього класу) забезпечені 5G-модемами, що працюють як в Sub6-мережах, так і в mmWave. Покриття поки ще дуже маленьке, велика частина країн тільки готується до впровадження мереж нового покоління, але ґаджети, які вміють працювати з інтернетом на нових швидкостях, вже насичують собою ринок.
Бічний сканер
Технологічно 2020 рік виявився досить млявим – ніяких проривів, тільки поступовий розвиток ідей, закладених раніше. Апаратні платформи майже не додали в потужності (яка і так надлишкова, якщо говорити про флагмани), сканер відбитків, що працює в будь-якому місці екрану, поки так і залишився прерогативою прототипів, те ж саме стосується і фронтальних камер під склом лицьової панелі. Тильні камери теж не зробили серйозного стрибка вперед. Хіба що повальне впровадження екранів з підвищеною частотою оновлення варто виділити окремо.
Але є одна тенденція, яка раптово повернулася з минулого, хоча здавалася глибоко похованою, – на смартфони середнього класу масово стали ставити сканер, вбудований в бічну клавішу. Рішення як і раніше спірне (паразитні натискання і маленька площа покриття, через яку відсоток неспрацьовування вище, ніж у будь-яких інших варіантів сканера), але в гонитві за модою, яка диктує задню гладку панель, всі методи хороші.
Кращі смартфони року – Huawei Mate 40 Pro
Зазвичай, в розділі кращих смартфонів року одні флагмани, що, в принципі, логічно – це дійсно кращі смартфони в тому сенсі, що всі найвищі технології і свіжі рішення зосереджені саме в них. Але в цьому році, на мій погляд, саме у флагманському секторі трапився деякий застій без єдиного серйозного прориву. Локомотивом в останні роки служила Huawei, дуже бадьоро розвивала камери своїх смартфонів. Але, на жаль, санкції серйозно підрізали китайській компанії крила.
Проте найкраща мобільна камера за сукупністю якостей в цьому році все одно випущена Huawei – в осінньому флагмані Mate 40 Pro. У весняному флагмані P40 Pro були помічені неприємні особливості софта, що займається обробкою знімків, але в Mate40 Pro вони зникли.
Кращі смартфони року – Motorola Edge + / ASUS ROG Phone 3
У рік, коли флагманські смартфони змагалися в найрізноманітніших «але», хочеться відзначити ті, які змогли приємно здивувати.
ASUS ROG Phone 3, як і будь-який «ігровий» смартфон, здається дуже специфічним і вузькоспеціалізованим ґаджетом, але це той випадок, коли традиційний підхід до побудування смартфону реально спрацював. Фактично слабке місце у ROG Phone 3 тільки одне (відсутність міні-джека вже доводиться вносити в дужки) – якість зйомки. Це найпотужніший Android-смартфон року з найшвидшою пам’яттю, жирним акумулятором і екраном з найвищою частотою оновлення. Так, у нього специфічний дизайн, але зате досить швидко – що характерно для ASUS – падає ціна. Зараз його можна взяти вже за 26 900 гривень, і це відмінна пропозиція.
І ще один флагман, назва якого одразу не прийде в голову. Але ж тут є той самий міні-джек, кращий в класі стереодинаміки, хороша автономність, чудовий вигнутий екран і нормальні (гідні флагманського рівня) камери. Тут би відзначити також ціну трохи нижче, ніж у конкурентів, але в даний момент Motorola Edge + відсутня у продажу. Сподіваюся, повернеться.
Кращі смартфони року – realme 6 Pro
Тепер же рушимо від флагманів вниз – і перейдемо до головного порушника спокою в середньому сегменті, realme 6 Pro.
Величезний екран з підвищеною частотою оновлення, використання Qualcomm Snapdragon 720G раніше, ніж це зробили конкуренти, незвичайний дизайн з «блискавкою», подвійна фронтальна камера, дуже швидка зарядка. І це при мінімальній кількості мінусів, та ще й за 7 тисяч.
Кращі смартфони року – vivo V20
У vivo V20 тонкий, легкий і відносно компактний корпус, благородний дизайн, міні-джек, який нікуди не подівся, прекрасно налаштований AMOLED-дисплей, найкраща в своєму сегменті фронталка і дуже гідна тильна камера … Та , по чистому співвідношенню ціни і якості він поступається багатьом, відсутністю зуму і стабілізації при зйомці 4K-відео, це засмучує.
Кращі смартфони року – Xiaomi POCO X3 NFC
Ну і куди вже без Xiaomi в такому списку. Тим більше що місця в ньому заслужили відразу кілька моделей. Це і RedmiNote 9 Pro, і бюджетник, який вистрілив в самому кінці року – POCO M3, і вбивця флагманів Mi10T Pro.
Але, мабуть, істинно «народним» варто вважати саме POCO X3 NFC, який і став гідною відповіддю порушнику спокою realme 6 Pro. Це здоровенний і не дуже зручний смартфон, і тим не менше він відповідає всім основним сподіванням сучасної публіки, за винятком, напевно, тільки виділеного слота для карти пам’яті, якого тут немає. Він з відривом обходить всіх конкурентів по потужності, але при цьому не позбавлений якихось несподіваних речей на зразок NFC, та й камера тут не сильно урізана. Ідеальний антикризовий смартфон – для тих, хто не цурається «лопат».
Кращі смартфони року – Samsung Galaxy Z Fold2
Ну і, в обов’язковому порядку, слід згадати і формат гнучкого смартфона-трансформера, який нікуди не зник, а потихеньку розвивається.
Свої продовження цієї ідеї випустили і Huawei, і Motorola, але найбільший прогрес показали саме основоположники формату з Samsung – смартфон став куди менше нагадувати прототип, це реально відмінний гаджет. Просто дико дорогий. Але у смартфонів з гнучкими екранами є велике майбутнє.