FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

Підрядник будівництва метро на Виноградар у Києві розмістив отримані 1,5 млрд грн на депозиті й отримував відсотки – прокуратура

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає стягнути 183 млн грн з підрядника будівництва двох станцій метрополітену в столиці та вилочного відгалуження на ділянці Сирецько-Печерської лінії від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар.

Як повідомляє прес-служба міськпрокуратури, підряднику було перераховано бюджетні кошти як авансовий платіж за договором будівництва, проте підрядник використав частину коштів не за призначенням і розмістив понад 1,5 млрд грн на депозитні рахунки в банківській установі, отримавши з них протягом 2019 року власний дохід (відсотки від розміщення коштів) сумою 139,1 млн грн.

При цьому чинне законодавство та умови договору зобов’язують підрядника використовувати зазначені кошти виключно за цільовим призначенням, тобто для будівництва метро.

У зв’язку з цим міськпрокуратура пред’явила позов до Госпсуду Києва в інтересах держави в особі Київміськради та КП "Київський метрополітен" про стягнення з підрядника 139,1 млн грн, отриманих у вигляді відсотків на бюджетні кошти, а також 44,4 млн грн відсотків за безпідставне зберігання і користування бюджетними коштами.

Як повідомлялося, АТ "Київметробуд" став переможцем тендера на будівництво станцій "Проспект Правди" та "Мостицька" Сирецько-Печерської лінії київського метро в бік Виноградаря у 2018 році. Вартість робіт, запропонована переможцем, становить 5 млрд 981,2 млн грн. Відповідно до договору від 20 листопада 2018 року, передання готового об’єкта було призначене на 26 листопада 2021 року за умови доведення цільового бюджету, термін договору закінчувався 31 грудня 2021 року.

У липні 2021 року КП "Київський метрополітен" повідомляв, що спорудження станцій на Сирецько-Печерській лінії метрополітену здійснюється згідно зі встановленим графіком, а підрядник не звертався щодо зміни термінів. Крім того, зазначали в КП, фінансування проекту з бюджету відбувається в передбаченому обсязі. Проте у серпні АТ "Київметробуд" подало позов до КП "Київський метрополітен" про внесення змін до договору про будівництво вищенаведеної ділянки метро в частині перенесення термінів введення об’єкта до 12 травня 2023 року, а термін дії договору – до 16 червня 2023 року. Госпсуд Києва прийняв позов до розгляду та відкрив провадження у справі.