Недавні записи
- Для повоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько 1 млрд грн – Костянтин Калафат, директор Ковлар Груп 10.12.2024
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
Перший в Україні хакатон для потреб ЗСУ
У війні з Росією Україні потрібна тільки перемога. Проте, щоб здолати ворога, переважаючого нас чисельно та за кількістю зброї, нам потрібно воювати розумно. Армія потребує якісно нових рішень та передових технологій.
Ми вже бачили, як модифіковані умільцями комерційні дрони скидають на голови окупантів “подарунки”, або атакують їх як “камікадзе”. Спеціальний софт дозволяє артилеристам влучати точніше, або зручніше комунікувати з побратимами. І таких розробок нам потрібно значно більше.
Одним з варіантів вирішення цієї проблеми є перший в Україні оборонний хакатон IDI Camp. Він організований для розробки програмного забезпечення та технічного обладнання, які наблизять нашу перемогу. Хакатон IDI (Innovation Defense Initiative) відбудеться в офлайн форматі в період з 23 по 25 вересня. Фінальним етапом стане 48-годинний челендж, який пройде в Києві. Точні місце та час, зі зрозумілих причин, будуть відомі тільки учасникам та партнерам заходу.
Організатори хакатону збирають від ЗСУ нагальні потреби у військових розробках. В тому числі від Державного концерну “Укроборонпром”. Партнером заходу також виступило Міністерство цифрової трансформації України та Армія дронів. Ряд IT-компаній відряджають для участі в IDI Camp свої команди, а благодійники виділили призовий фонд — на сьогоднішній день це понад $20 тис. Крім того, найперспективніші проекти можуть отримати фінансування від інвесторів.
Долучитись до ініціативи можуть усі бажаючі у якості:
- учасників — сформовані команди або ж ті, хто готовий до команди доєднатися. Спеціалісти Senior+ рівня у всіх технологіях, які можуть бути корисними на фронті (AI, ML, Embedded або інші) — зареєструватися;
- менторів — людей з досвідом у розробці та запуску продуктів, які допоможуть командам у вирішенні задач — зареєструватися;
- інвесторів — бізнесменів, готових інвестувати в оборонні стартапи та розвивати їх — зареєструватися;
- журі (challenge owners) — досвідчені військові середньої та вищої ланки, в яких є розуміння, яке технологічне рішення допоможе змінити ситуацію на фронті — зареєструватися.
“Перемога залежить від кожного з нас. Ми самі приймаємо рішення і самі працюємо над наближенням перемоги, не чекаючи коли нас проситимуть про допомогу. Настав час організуватись і прикласти максимум зусиль. Впевнений, що IT-галузь та талановиті інженери зуміють вирішити нагальні потреби військових і запропонувати проривні рішення”, — розказав Дмитро Ковальчук, співорганізатор IDI Camp.
Організаторами хакатону виступили Євген Горошко, візіонер та операційний керівник IDI Camp, Дмитро Ковальчук, власник компаній Alterra Group та Blaize, Анатолій Маслов засновник та СЕО ElifTech, а також благодійний проект Паляниця.
Приєднуйтесь до ініціативи, та наближайте нашу перемогу. Заявки на участь в хакатоні можна подати на офіційному сайті IDI Camp. Реєстрація відкрита до 16 вересня включно.