FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Перший обвинувальний акт стосовно російського генерала направлено до суду – Офіс генпрокурора

Київ. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Офіс генерального прокурора повідомляє про завершення досудового розслідування в кримінальному провадженні за підозрою командувача 22-го армійського корпусу Берегових військ Чорноморського флоту ВМФ ЗС РФ генерал-майора в плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни, а також у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 437 і ч.3 ст. 110 Кримінального кодексу України).

"Високопосадовець армії держави-агресора спільно з іншими представниками військово-політичного керівництва РФ, у лютому 2022 року безпосередньо брав участь у підготовці та організації широкомасштабного вторгнення в Україну з тимчасово окупованої території півострова Крим", – повідомляється на сайті Офісу генпрокурора в суботу.

Як зазначається в повідомленні, 23 лютого 2022 року обвинувачений, перебуваючи у місті Джанкой Автономної Республіки Крим, особисто віддав особовому складу підпорядкованих збройних підрозділів наказ на вторгнення в Україну. А в подальшому організовував та контролював ведення бойових дій на території південних областей України. "Для виправдання незаконної агресії та мотивації підлеглих генерал-майор армії РФ використовував типові кремлівські наративи про начебто необхідність захисту російськомовних жителів", – зазначають в Офісі генпрокурора.