FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Перевалка зернових у дунайських портах подорожчала вчетверо, це шантаж – радник глави МВС

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вартість перевалки зернових вантажів у портах р. Дунай, яка до російського військового вторгнення не мала високого попиту і становила близько $5-6/тонна, через блокаду ключових українських морських портів зросла до $15/тонна і далі дорожчатиме.

"Ціна перевалки вантажів за місяць зросла в чотири рази. Порти Ізмаїл та Рені до лютого 2022 року не користувались високим попитом, ставка перевалки була на рівні $5-6/тонна, вартість флоту за маршрутом до Констанци (Румунія) – $9-10/тонна. З початком війни ціна на послуги перевалки зросла до $12/тонна та кожні п’ять днів збільшувалася. Вартість флоту зросла в середньому в три-чотири рази", – написав у фейсбуці радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко у вівторок.

За його даними, оплату перевалки через дунайські порти після початку війни було переведено з долара США на євро, у квітні вона становила вже EUR15/тонна порівняно з $5-6/тонна у лютому. На травень вартість перевалки вже оцінюється в EUR20/тонна.

"Сьогодні я не писатиму про головних ділків, які на цьому наживаються, але за кілька днів обов’язково будуть і прізвища. Держава від цього практично нічого не отримує. Я розумію про заробіток. Але збільшення в чотири рази – це вже не ринок, а шантаж", – наголосив Денисенко.

"Чи є важелі в державі, щоб вирівняти цю історію? Безумовно, є. Чи зроблено хоч щось за два місяці, відтоді, як стало зрозуміло, що порти Чорного моря заблоковані? Не просто нічого не зроблено. Ринок перетворюється на монопольне обдирання", – констатував він.

Як повідомлялося, до повномасштабного російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала близько 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси та Миколаєва, проте нині через їх морську блокаду з боку РФ може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Це призводить до щомісячного недоотримання країною близько $1,5 млрд експортних прибутків.

https://www.facebook.com/vadym.denysenko.1/posts/5206086486078785