Недавні записи
- День народження Інтернету 17.05.2022
- "Хостмайстер" посилив захист інфраструктури за допомогою Hideez 07.05.2022
- У Чорнобаївці російські окупанти призначили "голову адміністрації" територіальної громади, працівники сільради відмовилися від співпраці з ворогом 07.05.2022
- НАСТУПНИМИ ПІСЛЯ ЦИВІЛЬНИХ З "АЗОВСТАЛІ" МАЮТЬ ЕВАКУЮВАТИ ПОРАНЕНИХ І МЕДИКІВ – ЗЕЛЕНСЬКИЙ 07.05.2022
- Наступними після цивільних з "Азовсталі" мають евакуювати поранених і медиків – Зеленський 07.05.2022
Перевалка вантажів у Дунайських портах у квітні порівняно з лютим збільшилася майже вчетверо – Мінінфраструктури
Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Перевалка вантажів у Дунайських портах ("Усть-Дунайський", "Ізмаїл" та "Рені"), які єдині нині працюють у звичайному режимі, за підсумками квітня порівняно з лютим поточного року збільшилася майже вчетверо, повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.
"У квітні ми на експорт та імпорт переробили десь 850 тис. тонн, з яких 450 тис. тонн – аграрні вантажі, але порівняно з мирним часом це десь до 15% від загального товарообігу", – сказав він під час брифінгу в медіацентрі "Україна" в п’ятницю.
Водночас у Міністерстві вважають, що перевалка у Дунайських портах буде збільшена до 1 млн тонн на місяць.
"Якщо говорити про цифри та спроможності, то в мирний час більш ніж 75% зовнішнього товарообігу держави відбувалося через морські шляхи. Через порти, які на сьогодні або закриті або блоковані військовою агресією, проходило понад 90% загального товарообігу. Тобто ті можливості, які нині є і не обмежені? – це порти Дунаю. Вони можуть забезпечити експорт або імпорт не більше ніж 10% від товарообігу, який був у мирний час та оброблявся всіма морськими торговельними портами", – додав Васьков.
За його словами, р. Дніпро на сьогодні також не може бути задіяна в логістиці, оскільки захоплений Каховський шлюз.
Наразі закриті морпорти "Маріуполь", "Бердянськ", "Скадовськ" та "Херсон", що розташовані на тимчасово окупованій території. Порти "Південний", "Миколаїв", "Одеса", "Ольвія", "Чорноморськ" та "Білгород-Дністровський" працюють виключно з вантажами та флотом, який станом на 24 лютого вже був під обробкою (на 20% порівняно з мирним часом).