FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

29
Квітень
2022

Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Левова їх частка припадає на Луцьк, але це звісно не єдиний населений пункт області, куди приїхали переселенці.

Наприклад, у Нововолинську зареєстровано більше ніж 8 тисяч українців, які змушені були виїхати з рідних домівок. Оскільки частина з них не мали житла, то в місті організували відповідні місця компактного поселення.

Нововлинськ 2

«Такими прихистками у нас стали гуртожитки навчальних закладів та місцевий садочок. Важливо, що люди самоорганізовуються: визначили старост на поверхах, облаштовують свій побут», – зазначає заступниця Нововолинського міського голови Вікторія Скриннік.

Нововлинськ 1

 

Що їм не вистачає для більш комфортного життя? Відповідаючи на це питання, переселенці згадують про побутову техніку. Саме тому громадська організація «Волинський Інститут Права» планує передати на місця компактного поселення у Нововолинську пральні машини та мультиварки. Зробити це вдасться завдяки  проєкту «Шелтер», що реалізує Фонд Східна Європа. Він спрямований на підтримку тимчасових прихистків та надання гуманітарної допомоги. В межах цієї ініціативи також буде підтримано прихисток села Смідин.

«Так трапилося, що напередодні 24 лютого ми зробили ремонт місцевої амбулаторії і на березень планували здати її в експлуатацію. Водночас, нові реалії все змінили. Тому вирішили приймати у цьому приміщенні вимушено переселених українців. Зараз там мешкає 21 людина», – розповідає голова Смідинської громади Оксана Піцик.

Смідин 1

Оскільки запит на проживання у цьому прихистку зростає, тож туди придбають ліжка, матраси, подушки, предмети побуту. Це допоможе облаштувати 10 додаткових місць і не менше два з них – для потреб людей з інвалідністю.  

«Всю цю допомогу було визначено не від наших забаганок. Перш ніж приступити до роботи, ми вивчили побажання мешканців прихистків та людей, які ними опікуються. Зараз триває етап закупівлі. Вже у травні маємо передати  заплановане», – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Також завдяки проєкту «Шелтер» має пройти зустріч посадовців Нововолинська та Смідина, щоб обмінятися досвідом щодо різних аспектів роботи з вимушеними переселенцями.