Недавні записи
- Дізнайся про інструменти пошуку роботи, освітні можливості та програми підтримки підприємництва для ветеранів і ветеранок від Міністерства економіки України. 14.03.2025
- ТОП-5 англійських фраз для small talk, щоб не мовчати в компанії 12.03.2025
- Чому ваш рівень англійської не покращується, навіть якщо ви вчите її роками 12.03.2025
- Металеві конструкції мають великий потенціал у проєктах відновлення – директор Rauta Озейчук 12.03.2025
- Найбільші виробники сталі у світі у 2024 році від Всесвітньої асоціації виробників сталі 12.03.2025
Переробці акумуляторів допоможе універсальний паспорт батарей

Сьогодні настільки багато технологій виробництва літієвих акумуляторів, що це стало проблемою на шляху ефективної переробки цих джерел зберігання енергії. Спростити сортування відпрацьованих літієвих батарей і забезпечити переробним компаніям простий пошук сировини може універсальний паспорт акумуляторів, який розробили американські вчені.
Група дослідників з Ок-Ріджської національної лабораторії (Oak Ridge National Laboratory, ORNL) розробила метод визначення унікального хімічного складу кожної батареї, де б вона не вироблялася. Втім, нічого складного в цьому немає. Дослідниками запропонований принцип маркування акумуляторів, який чимось нагадує сучасну маркування пластикових виробів для визначення типу переробки.
Правда, для ідентифікації батарей потрібно більше інформації, з якої сортувальні та переробні компанії отримають всі дані про матеріали, використані для виробництва акумуляторів. Отримати їх може допомогти або зчитування нанесеного на батарею QR-коду, або отримання мікрокоду зі встановленого в батарею чіпа. «Цей метод може допомогти переробним компаніям більш ефективно знаходити затребувані матеріали і пристосуватися до великої різноманітності конструкцій, які використовуються для виробництва літійіонних акумуляторів», – йдеться в прес-релізі на сайті ORNL.
Очевидно, що проблема з утилізацією літієвих акумуляторів росте дуже швидкими темпами. Вичерпна інформація про хімічний склад акумуляторів при переробці напевно допоможе спростити процес переробки, але для цього дослідникам і не тільки їм належить пробити таку кількість бюрократичних перешкод, що справа навряд чи скоро зрушиться з мертвої точки. Радує, хоча б те, що є рух в правильному напрямку.