FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Вересень
2021

Перемир'я на Донбасі не дотримується, кількість обстрілів щодня зростає – Міжнародна моніторингова місія

Київ. 15 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Перемир’я на Донбасі не дотримується, кількість обстрілів і їхня інтенсивність щодня зростають, повідомив виконавчий директор благодійної організації "Схід SOS", учасник Міжнародної моніторингової місії від України Костянтин Реуцький.

"Наш попередній висновок такий, що перемир’я фактично існує тільки на папері. Після нетривалого затишшя на початку літа обстріли поновилися, їхня кількість та інтенсивність щодня зростає", – сказав Реуцький на прес-конференції в Києві в середу.

Він наголосив, що постійно вздовж майже всієї лінії розмежування тривають обстріли.

"Якщо в Луганській області донедавна було відносне затишшя (і досить довго), то зараз уже й на Луганщині російські проксі, використовуючи заборонену навіть не лише умовами цього перемир’я, а взагалі Мінськими угодами зброю, здійснюють обстріли населених пунктів", – розповів Реуцький.

За його словами, багато місцевих жителів говорять, що таких інтенсивних обстрілів не було з 2014-2015 рр.

Крім того, зазначив Реуцький, змінилася і тактика ведення обстрілу з боку російських найманців.

"Якщо всі три попередні роки обстріли були локалізовані передовими військовими позиціями, то нині ми спостерігаємо, як російські проксі обстрілюють об’єкти глибоко в тилу української армії. Так, це здебільшого військові об’єкти, але це не вогневі позиції української армії, це розташування підрозділів і командні пункти української армії глибоко в тилу, іноді за 5, 7 або навіть 10 км від лінії фронту", – пояснив він.

Виконавчий директор Схід SOS зазначив, що це призводить до того, що під обстріли потрапляють і житлові масиви, і об’єкти цивільної інфраструктури, й через це кількість жертв серед мирного населення теж загрозливо зростає.

Крім того, він звернув увагу на те, що російська сторона та російські найманці штучно створюють умови, які не дають змоги українцям з окупованих територій спілкуватися з українцями з вільних територій Донбасу.

"Саме через це максимально обмежено рух через лінію розмежування", – вважає він.

Водночас Реуцький повідомив, що соціальна й гуманітарна ситуація за останні роки на контрольованій Україною частині Донбасу значно покращилася.

"Але українському уряду ще є з чим працювати. Багато аспектів потребують поліпшення, і це дуже позитивно вплине на реінтеграцію окупованих територій", – додав він.

Учасниця Міжнародної моніторингової місії від Латвії Евія Дятковіца зазначила, що місія стала безпосереднім свідком того, що перемир’я регулярно порушується.

"Наприклад, ми перебували в Трьохізбенці, у Верхньоторецькому, в Золотому в час, коли там справді відбувалися обстріли. І ми констатували, що обстріли бувають не лише ввечері, а й удень, рано вранці. Тобто немає якоїсь систематики, в будь-який момент ти можеш стати жертвою ситуації", – сказала Дятковіца.

У свою чергу учасник Міжнародної моніторингової місії від Чехії Давід Стулік підкреслив, що місія пов’язує збільшення кількості обстрілів з виборами в Державну думу Росії, а також спільними білорусько-російськими навчаннями "Захід 2021".

"Завжди, коли відбуваються такі події, звичайно, для Кремля важливо відвернути увагу від домашніх проблем і показати не тільки Україні, а також Західним союзникам України, що" ми тут є і з російськими інтересами треба рахуватися ", – пояснив Стулік.

Він зазначив, що також частково пов’язує це з самітом "Кримська платформа", святкуванням Дня Незалежності України та зустріччю президентів України та США Володимира Зеленського і Джо Байдена.

"Тобто, це спроби підвищувати ставки з боку Росії, і здебільшого це діє на внутрішнього споживача в Росії", – вважає Стулік.