FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Квітень
2021

Пентагон запропонував чіпувати людей для ранньої діагностики COVID-19 та інших вірусів

Вчені Міністерства оборони США пропонують використовувати мікрочіп, вживлений людям під шкіру, який допоможе з’ясувати на ранньому етапі, чи розвивається в організмі вірус COVID-19. Ще однією розробкою Пентагону став фільтр для діалізного апарату, який здатний видалити вірус з крові пацієнта шляхом дифузії через напівнепроникну мембрану.
Фахівці з Агентства перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) говорять, що вони вже багато років ведуть роботу над способами боротьби з пандеміями. Очолює ці проекти полковник у відставці армійський лікар-інфекціоніст доктор Метт Хепберн (Matt Hepburn), який продемонстрував у неділю цю технологію на шоу «60 хвилин» телеканалу CBS.
Поштовхом для цієї розробки став спалах вірусу в 2020 році на борту американського авіаносця «Теодор Рузвельт», коли було зареєстровано 1 271 зараження у 4800 членів екіпажу. Мікрочіп укладений в тканеподібний гель щоб уникнути запальних процесів і безперервно проводить аналіз крові. Функції відстеження рухів і іншого роду засоби контролю за потенційними рознощиками інфекції в нього поки не закладаються.
Доктор Метт Хепберн (Matt Hepburn)
«Чіп поміщається під шкіру і оповіщає вас, якщо в тілі відбуваються характерні хімічні реакції, – цей сигнал означає, що завтра у вас з’являться симптоми. Це схоже на лампочку “перевірте двигун” в автомобілі, – пояснив полковник Хепберн. – Моряки зможуть отримувати сигнал, потім самостійно брати кров і перевіряти себе на місці. Цю інформацію можна отримати за 3-5 хвилин. Скорочуючи час, необхідний для постановки діагнозу і початку курсу лікування, ви зупиняєте інфекцію на підході».
Другим винаходом DARPA став фільтр для діалізного апарату, який дозволяє видалити вірус з крові. Метт Хепберн навів приклад досвідченого 4-денного курсу лікування, наданого «Пацієнту № 16», дружині військовослужбовця, що випробовувала органну недостатність і септичний шок. Через кілька днів, за його словами, пацієнт повністю одужав. Ця терапія вже схвалена Управлінням з контролю за продуктами і ліками США для використання в екстрених випадках і була використана для лікування майже 300 хворих.
У минулому році командир авіаносця «Теодор Рузвельт» капітан Бретт Крозьє (Brett Crozier) оголосив тривогу і направив керівництву ВМС США експресивний лист про поширення вірусу на цьому кораблі з ядерною силовою установкою. Коли інформація про інцидент просочилася в ЗМІ, він був звільнений з посади, але зберіг звання. Проведене військово-морським флотом розслідування показало, що капітан Крозьє і його начальник на борту авіаносця контр-адмірал Стюарт Бейкер (Stuart Baker) прийняли неправильне рішення щодо поширення вірусу на кораблі.