FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Березень
2023

Пенсійні фонди Британії загрожують голосувати проти директорів BP, які знижують цілі із викидів – ЗМІ

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Два найбільші пенсійні фонди Великої Британії, які разом контролюють активи на суму 130 мільярдів фунтів стерлінгів, голосуватимуть проти пролонгації термінів роботи вищих директорів BP і Shell, якщо ті не підвищать зобов’язання компаній із боротьби з викидами вуглецю.

BP і Shell зобов’язалися досягти нульових викидів вуглецю до 2050 року, але все одно зазнавали критики з боку екоактивістів і деяких акціонерів за те, що не перебудовують свій бізнес швидше. Ці побоювання посилилися після рішення BP знизити зобов’язання щодо скорочення видобутку нафти і газу до 2030 року, а також коментарів нового глави Shell про те, що компанія може добувати нафту протягом тривалого часу.

Газета зазначає, що, “посилаючись на побоювання з приводу енергетичної безпеки, спричинені війною Росії проти України, голова ВР Бернард Луні заявив, що до 2030 року видобуток нафти і газу групи впаде лише на 25% порівняно з рівнем 2019 року, порівняно з попередньою метою 40%, а Shell переглядає попереднє зобов’язання дозволити видобутку нафти падати на 1-2% на рік”.

Фонд Universities Superannuation Scheme, що управляє 91 млрд фунтів стерлінгів, заявив, що голосуватиме проти директорів нафтових компаній, які не надають розбивку витрат на проекти, які збільшують їх вуглецевий слід, а також проти будь-яких банків, які не розкривають своїх планів у кліматичному порядку.

Фонд Borders to Coast, який управляє 38,3 млрд фунтів стерлінгів, попередив, що готовий проголосувати проти повторного призначення голови ради директорів Shell Ендрю Маккензі та голови вр Хельге Лунда.

Як пише FT, голови Total, Petrobras та Eni також стикаються з такою перспективою відповідно до оновленої політики управління. Пенсійні фонди голосуватимуть проти керівників нафтових компаній, які не встановлюють короткострокові, середньострокові та довгострокові цілі зі скорочення викидів, а також тих, хто не інтегрує кліматичні ризики у свою бізнес-стратегію та рішення про капітальні витрати.