Недавні записи
- В Ужгороді пройде наймасштабніша медична конференція в Україні — “Breast Weekend 2.0” 20.04.2025
- Чемпіонат України серед фасадників KREISEL 2025: масштабна битва майстрів та відкриття найбільшого заводу сухих сумішей в Україні 19.04.2025
- Системна підтримка сімей ветеранів – ключовий фактор стійкості та безпеки держави 14.04.2025
- Закарпатський амбасадор організував масштабну гуманітарну допомогу для Чернігівщини 14.04.2025
- Дональд Трамп-молодший планує тур Східною Європою 14.04.2025
Пашинян не виключає звернення в майбутньому до РБ ООН для направлення миротворців у Карабах після завершення мандата контингенту РФ
Київ. 10 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вірменія не виключає можливості звернення до Ради безпеки ООН для направлення в Нагірний Карабах багатонаціональної миротворчої місії після п’ятирічного мандата миротворчого контингенту Росії.
"Ми говорили, що якщо Росія не може виконати функцію щодо гарантування безпеки населення Нагірного Карабаху, то може звернутися до РБ ООН для направлення додаткового багатонаціонального миротворчого угруповання", – сказав Пашинян на пресконференції у вівторок.
За його словами, Вірменія зараз звернутися не може, оскільки "це означатиме, що ми звертаємося до РБ ООН проти Росії".
"Одне однозначно – після 2025 року, коли термін діяльності російських миротворців завершиться, ми маємо ухвалювати рішення з огляду на ситуацію. Можливо, що потреби у зверненні до РБ ООН не буде, але можливо, що буде", – зазначив Пашинян.
На запитання щодо можливості введення в Нагірний Карабах багатонаціональної миротворчої місії ОДКБ Пашинян відповів, що країни-члени ОДКБ "де-юре не нейтральні в питанні Карабаху, оскільки є союзниками Вірменії, і де-факто не нейтральні, оскільки з Азербайджаном мають глибші економічні та політичні відносини, ніж із Вірменією".
"Це теоретична ідея, яка не покращить ситуацію, може, навпаки, – погіршить", – сказав Пашинян.
Прем’єр Вірменії також заявив про потенціал співпраці з Заходом у сфері безпеки.
"Вірменія сьогодні повноцінно вважається членом міжнародної демократичної сім’ї. З 2019 року ми розпочали стратегічний діалог зі США. Активна динаміка відносин є з ЄС. Активуємо відносини на двосторонньому рівні", – сказав Пашинян.
За його словами, Вірменія "дає та отримує певні меседжі про те, що у сфері безпеки бачимо потенціал співпраці".