FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Січень
2022

Папа Франциск наполягає на тому, що не варто заводити домашніх тварин замість дітей

 Папа Франциск заявив у середу, що багато пар воліють заводити домашніх тварин замість дітей, сказавши, що тенденція до відмови від виховання дітей «забирає частину нашої людяності».

Понтифік почав своє щотижневе звернення у Ватикані з вихваляння батьківських чеснот біблійного Йосипа. Але його міркування про важливість батьківства змістилися до попередження про скорочення народжуваності, спонукаючи людей «ризикувати, приймаючи дітей», біологічних чи усиновлених.

«Сьогодні… ми бачимо форму егоїзму», – сказав Папа, згідно з перекладами у кількох звітах. “Ми бачимо, що деякі люди не хочуть мати дитину”.

Або, за його словами, у них може бути одна або дві дитини – «але у них є собаки та кішки, які замінюють дітей».

Країни по всьому світу повідомляють про щорічне зниження народжуваності за останні роки. Країни-лідери у сфері народонаселення у країнах також демонструють низькі темпи зростання. Згідно з даними індійської влади, у 2020 році народжуваність у країні впала нижче за «коефіцієнт заміщення», необхідний для підтримки стабільного населення протягом тривалого часу. У Китаї три десятиліття суворої політики планування сім’ї призвели до різкого падіння народжуваності в країні.

Папа, який закликав спростити процес усиновлення, сказав, що людям, які не мають дітей, «бракує чогось фундаментального, чогось важливого». І він попередив, що незабаром країни можуть бути змушені боротися із наслідками зниження народжуваності, такими як зниження податкових надходжень та скорочення економіки.

Зауваження Папи викликали критику з боку багатьох людей у ​​соціальних мережах, які наполягали на тому, що народження дітей – це особистий вибір. Дана Нессел, генеральний прокурор Мічигана, послалася на свій досвід роботи із системою патронатного виховання, написавши в Твіттері, що народження дітей із почуття обов’язку може призвести до «жахливих наслідків як для дітей, так і для батьків».

І багато хто відзначив, що самим католицьким священикам не дозволяється одружуватися або мати дітей.

Звернення в середу було не першим випадком, коли Папа виступав проти того, щоб деякі невеликі сім’ї воліли мати більше домашніх тварин. Він висловив свої побоювання ще у 2014 році, коли разом із 15 парами служив щоденну месу. Навіть тоді Папа сказав парам, щоб вони не заміняли дітей домашніми тваринами.

«Можливо, було б краще – більш комфортно – мати собаку, двох кішок, і віддавати їм все кохання», – заявив Папа Франциск. «Потім, зрештою, цей шлюб доживає до старості на самоті, з гіркотою самотності».

А минулого місяця понтифік попередив, що зниження кількості народжень в Італії, яке досягло свого піку з 1860-х років, може загрожувати майбутньому країни, повідомляє Reuters.