Недавні записи
- Українська авіація за добу завдала дев'яти ударів по живій силі й техніці ворога – Генштаб 31.01.2023
- Блінкен запропонував Ізраїлю надавати Україні не лише гуманітарну, а й військову допомогу 31.01.2023
- "Євросолідарність" передала рівненській теробороні п'ять вантажівок DAF, переобладнаних у мобільні зенітні комплекси 31.01.2023
- Стефанчук – членам Національних зборів Франції: Сигнал про визнання Голодомору був би дуже важливим 31.01.2023
- Громадський контроль над закупівлями Міноборони харчування буде повернуто – Резніков 31.01.2023
Отримати дозвіл на викиди можна буде через платформу "ЕкоСистема" – Мінприроди
Київ. 25 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд України затвердив у новій редакції ухвалений іще у 2002 році порядок виконання робіт, пов’язаних із видачею дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря, передбачивши їх цифровізацію та затвердивши покрокові інструкції участі громадськості та публічного обговорення.
"…сьогоднішнє рішення – це черговий крок до спрощення та вдосконалення дозвільних процедур, з якими стикаються підприємства. Водночас це і крок до підвищення екологічної безпеки, запобігання та зменшення забруднення повітря", – наводяться в повідомленні Мінприроди слова глави відомства Руслана Стрільця.
Він нагадав, що наразі взяття на державний облік у сфері атмосферного повітря та видача довідки щодо величин фонових концентрацій здійснюється онлайн у режимі peopleless.
Передбачається, що пройти весь шлях від подання документів до отримання дозволу на викиди підприємства зможуть через єдину екологічну платформу "ЕкоСистема" http://eco.gov.ua/, наразі Мінприроди працює над відповідним технічним рішенням.
Зазначається, що в оновленому порядку прописано прозорий механізм отримання дозволу, чітко регламентовано терміни, передбачено електронну взаємодію з Держпродспоживслужбою для оформлення висновку про отримання дозволу.
Також документ визначає чіткий механізм відмови у видачі, анулювання, переоформлення, зупинення і поновлення дії дозволу на викиди, йдеться у релізі.
Як зазначає Мінприроди, донедавна підготовка та узгодження всіх матеріалів для підприємств тривало досить довго: проходження процедури могло затягтися на пів року і довше, а порядок переоформлення, оновлення та зупинення дозволу взагалі не було визначено.
Крім того, не було встановлено чіткої процедури розгляду зауважень від громадськості та публічних обговорень.