FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Січень
2022

Останні сім років стали найспекотнішими за всю історію спостережень — супутникові дані ЄС

Згідно з новими даними супутникової системи ЄС, останні сім років були найспекотнішими за всю історію спостережень.

Служба зміни клімату Copernicus заявила, що 2021 був п’ятим найтеплішим роком з рекордною спекою в деяких регіонах.

І кількість парникових газів у нашій атмосфері продовжувала зростати.

Уряди взяли на себе зобов’язання обмежити підвищення глобальної температури до 1,5 °C, щоб стримати зміну клімату. Але вчені попереджають, що час швидко минає.

Екологічні, людські та економічні витрати вищих температур вже спостерігаються у всьому світі.

Європа пережила найтепліше літо, а температурні рекорди на заході США та Канаді були побиті на кілька градусів. Сильні лісові пожежі в липні та серпні спалили майже цілі міста вщент і забрали сотні життів.

«Ці події є суворим нагадуванням про необхідність змінити наш спосіб життя, зробити рішучі та ефективні кроки на шляху до сталого суспільства і працювати над скороченням чистих викидів вуглецю», – пояснює Карло Буонтемпо, директор Служби зміни клімату Copernicus.

Дані Copernicus надходять від угруповання супутників Sentinel, які спостерігають за Землею з орбіти, а також вимірювань, що проводяться на рівні землі.

Дані Copernicus показали, що 2021 був п’ятим найспекотнішим за всю історію спостережень, трохи тепліше, ніж 2015 і 2018 роки. У сукупності останні сім років були найспекотнішими сімома роками за всю історію спостережень, пояснило агентство.

Середня температура 2021 року була на 1,1-1,2 градуси вище за доіндустріальний рівень близько 150 років тому.

Якби ми були у фільмі, ці щорічні зміни температури були б зловісним барабанним боєм, що сигналізує про те, що сюжет темніє.

Вони вимірюють швидкість змін у нашому світі. Зміни можуть бути крихітними – частки градуса – але напрямок руху неминучий.

І не помиляйтеся, ритм, який вони відзначають, дедалі більше задає темпи всього нашого життя. Подумайте про пожежі та повені, від яких постраждало так багато людей у ​​2021 році.

А тепер погляньте ще раз на те, що кажуть нам дані: сім найспекотніших років, коли-небудь зареєстрованих, були останніми сімома роками.

Не можна сказати, що нас не попереджали.

Агентство повідомило, що на початку року були відносно низькі температури порівняно з останніми роками, але до червня місячні температури були як мінімум серед чотирьох найвищих зареєстрованих.

Місця з температурою вище середньої включали західне узбережжя США та Канади, північно-східну Канаду та Гренландію, більшу частину північної та центральної Африки та Близький Схід.

Погодне явище, відоме як Ла-Нінья, коли температура поверхні моря стає нижчою, сприяло зниженню температури нижче середнього у західному та східному Сибіру, ​​на Алясці, а також у центральній та східній частинах Тихого океану на початку та наприкінці 2021 року. Загалом річна температура в Європі була за межами десяти найтепліших років за всю історію спостережень, але літо було найспекотнішим.

Хвиля тепла охопила Середземне море у липні та серпні, особливо торкнувшись Греції, Іспанії та Італії.

На Сицилії було зареєстровано 48,8 °C, що побило рекорд Європи за найвищою температурою на 0,8 °C.

За високими температурами у східному та центральному Середземномор’ї пішли інтенсивні лісові пожежі, особливо у Туреччині, а також у Греції, Італії, Тунісі та Алжирі.

У Європі також спостерігалася екстремально волога погода, коли величезні повені спустошили деякі райони Німеччини, Бельгії та Нідерландів.

Ці події були частиною тієї самої картини погодних систем, порушених зміною клімату.

За словами Коперника, у 2021 році зросла концентрація у земній атмосфері двох газів, які суттєво сприяють зміні клімату.

Концентрація вуглекислого газу минулого року досягла 414,3 частин на мільйон, збільшившись такими ж темпами, як і 2020 року.

Але вчені відзначили, що рівень метану в атмосфері збільшився до безпрецедентного рівня приблизно 1876 частин на мільярд. Швидкість зростання метану також була вищою, ніж у 2020 році. Коперник сказав, що обидві швидкості були дуже високими в порівнянні з супутниковими даними за останні два десятиліття.

Вчені кажуть, що важливо знизити рівень метану, тому що він ефективніший, ніж CO2, проте він зберігається в атмосфері Землі набагато менше часу.

Зростання концентрації цих газів не показало жодних ознак уповільнення, підсумував Вінсент-Анрі Пеш, директор Служби моніторингу атмосфери «Коперник».

Додаткові дані про температуру 2021 року будуть опубліковані найближчими днями іншими агентствами, зокрема НАСА та Метеобюро Великобританії.