FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Серпень
2021

Основні завдання діяльності підрозділів поліції превентивної діяльності щодо охорони публічного порядку

Браунагель Олег Віталійович
курсант 2 курсу, спеціальність 262 «Правоохоронна діяльність» Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ ПРАВО (Адміністративне і фінансове право)

Основні завдання діяльності підрозділів поліції превентивної діяльності щодо охорони публічного порядку
Стратегія національної безпеки України [1, п. 4.4] і Концепція розвитку сектора безпеки і оборони України [2] для забезпечення громадської безпеки та порядку були визнані Міністерством внутрішніх справ України та Національним Поліція України як один з основних напрямків розвитку України визнає складові сектора безпеки і правозастосування в державі. Організація діяльності превентивних підрозділів з підтримки громадської (суспільної) безпеки і порядку повинна мати високу ефективність заходів на основі раціонального розподілу сил і засобів, правильного використання, своєчасного маневрування і несення бойового чергування на дорогах і в умовах експлуатації. В інших місцях громадські (суспільні) простору забезпечують постійну готовність до дії в разі зміни оперативної ситуації, в особливих випадках, в надзвичайних обставинах. Організація діяльності підрозділів профілактичних заходів з підтримки громадської (суспільної) безпеки і порядку включає:
• Розслідування, оцінка та аналіз оперативної обстановки – це аналіз даних, що характеризують стан громадського (суспільного) порядку і злочинності, ефективність використання сил і ресурсів підрозділів державної поліції для захисту населення. (Цивільний) порядок, інші умови і чинники території, що обслуговується, що впливають на рішення завдань, кількість та тип підприємств,  населення і вулиці, наявність домоволодінь, комерційних культурних і освітніх установ, кліматичні умови, стан зв’язку і ін. По-перше, на основі оцінки і аналізу оперативної ситуації робляться висновки, формулюються ідеї і рішення, а також розробляються основні заходи по їх реалізації;
• Розробка і прийняття управлінських рішень та організація підтримки громадської безпеки та порядку. На основі комплексної інвентаризації та аналізу оперативної обстановки і з урахуванням соціально-економічних змін в зоні обслуговування підрозділу державної поліції розробляють і приймають план комплексного розгортання сил і ресурсів (індивідуальне розгортання), основний документ по організації забезпечення громадської (суспільної) безпеки і порядку
[3] .
• Командування підрозділів і патрульних підрозділів повинно забезпечувати високу ефективність дій, засновану на раціональному розподілі сил і засобів, їх широке використання, своєчасному маневруванні і активному використанні на дорогах і інших громадських місцях, збереженні постійної готовності до раптового виконання Завдань. виникають при стані припинення експлуатації, в особливих випадках, в аварійних ситуаціях. Управління частинами і патрульними загонами – це цілеспрямована діяльність начальників, командирів і оперативних підрозділів державної поліції з командування збройних сил і засобів, які виконують завдання з підтримання громадської (суспільної) безпеки і порядку, а також боротьба з кримінальними злочинами. Управління підрозділами і патрульними командами здійснюється через: розробку та прийняття рішень; Забезпечення силами і засобами виконання поставлених завдань, вказівка команд; Організація взаємодії, підтримання постійного зв’язку з частинами і патрульними підрозділами, своєчасний обмін інформацією; Гнучкість і маневреність збройних сил і засобів; Контроль за організацією та наданням послуг; Облік і оцінка результатів діяльності підрозділів і патрульних груп. Державну політику в галузі забезпечення громадської безпеки та порядку здійснює Управління превентивної діяльності Державної поліції (далі – ДПД Державної поліції).
Основними завданнями і функціями ДПД Національної поліції є: 1) заходи щодо забезпечення громадської безпеки та порядку на вулицях, площах, парках, стадіонах, вокзалах, аеропортах, морських і річкових портах та інших громадських місцях, особливо коли проведення торгових ярмарків ( мирні зібрання, культурні, візуальні і громадські релігійні заходи, вибори і  референдуми) і спортивних заходів (футбольні матчі та інші великі спортивні заходи), організація створення відповідних записів, запобігання і припинення групових порушень громадського (цивільного) порядку, масові заворушення; 2) організація та виконання правил дорожнього руху, контроль за дотриманням правил дорожнього руху їх учасниками і законністю руху транспортних засобів на дорожньої мережі, а також забезпечення супроводження транспортних засобів у передбачених законом випадках. Аналіз обставин і причин дорожньо- транспортних пригод на дорожньої мережі; 3) Контроль за дотриманням вимог Закону України «Про дорожній рух», правил, норм і стандартів з питань безпеки дорожнього руху власниками (володільцями) транспортних засобів, а також громадянами, посадовими особами та посадовими особами, які відповідають вимогам вимоги до технічного стану транспортних засобів та захисту довкілля від шкідливого впливу; 4) Контроль за дотриманням спеціальних правил і процедур зберігання та використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної захисту, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів і речовин фізичними та юридичними особами, які перебувають під ліцензійної системою. ; 5) дотримання в установленому законом порядку вимог законів та інших правових актів, що стосуються опіки, нагляду за опікою над дітьми-сиротами та дітьми, які залишились без піклування батьків, заходів з попередження бездоглядності дітей, злочинів у безпосередній близькості від дитини, також відповідає соціальному патронату. для дітей, які відбули термін позбавлення волі. Прийміть заходи щодо запобігання та припинення домашнього насильства. Організовує індивідуальну профілактичну роботу з неповнолітніми-нелегалами по недопущенню участі дітей у злочинній діяльності, пияцтво, жебракування та іншій незаконній діяльності [4].
Список використаних джерел:
1. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 травня 2015 року «Про Стратегію національної безпеки України»: Указ Президента України від 26 травня 2015 року № 287/2015.
2. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 березня 2016 року «Про Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України»: Указ Президента України від 14 березня 2016 року № 92/2016. 59
3. Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ: методичні матеріали для курсантів / Η.І. Дідик, С.С. Єсімов, Д.І. Иосифович, М.В. Ковалів, Я.М. Когут. Львів: ЛьДУВС, 2010. С. 41-42. 60

4. Про затвердження Положення про Департамент превентивної діяльності Національної поліції України: Наказ Національної поліції України від 27.11.2015 №123.
Науковий керівник: викладач кафедри адміністративного права, процесу
та адміністративної діяльності Захарченко О.В.