Недавні записи
- ПРООН запускає Школу універсального дизайну для підтримки інклюзивного відновлення України 10.10.2024
- З 18 по 20 ЖОВТНЯ пройде виставка “Здоров’я та довголіття-2024” 07.10.2024
- Доля Ковлар Груп на ринку вогнезахисту України у 2024 році складає 60% 07.10.2024
- Фонд Президента України вручив премії переможцям міжнародних учнівських олімпіад 04.10.2024
- Англійська мова є життєво необхідною для України під час війни – Empire English School 04.10.2024
Організація діяльності поліції щодо забезпеченян публічної безпеки і порядку під час проведення масових заходів
Мухамадєєв Нікіта Рудольфович
здобувач вищої освіти 2 курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції
Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ
ПРАВО (Адміністративне та фінансове право)
Організація діяльності поліції щодо забезпеченян публічної безпеки і порядку під час проведення масових заходів
Термін “масова акція” в українському законодавстві та інших нормативних актах стосується лише правоохоронної діяльності Національної поліції. Він широко використовується як у відомчих правилах, так і в офіційних документах Національної поліції України (далі – НПУ). Однак на сьогоднішній день не існує єдиного наукового визначення цього терміна.
Беручи до уваги поняття “масові заходи”, зміст підкреслює такі особливості:
- наявність великого скупчення людей;
- організація дій;
- встановлення мети або з певної цілі;
- перебування в громадських місцях;
- правила проведення масових заходів.
Національна поліція керується Конституцією України, українськими законами, розпорядженнями Президента України та рішеннями Верховної Ради України відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів. правила МВС України,та іншими нормативно-правовими актами . Відділ здійснює свою діяльність відповідно до принципів верховенства права, гуманності, прозорості та поваги прав людини.
Сьогодні масові заходи проводяться регулярно і охоплюють майже все суспільне життя – економіку, політику і навіть культуру. Незважаючи на те, що їх кількість є засобом для реалізації прав громадян та відновлення справедливості, під час їх реалізації кримінальні правопорушення часто вчиняються в таких умовах, які можуть впоратися з громадським порядком та масовим підбурюванням.
Проведення будь-якого публічного заходу контролюється правоохоронними органами, тому слід подбати дуже ретельно, щоб підготуватися до цього заходу. Крім того, питання проведення масових заходів має бути підтверджене законом.
Накопичений досвід та досвід правоохоронних органів у сфері захисту державних закупівель під час публічних заходів дозволяє зробити такі висновки: По-перше, науковве обґрунтування використання вдосконалених форм і методів планування, діяльності органів НПУ у галузі охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю має велике значення при проведенні масових акцій. Успіх плану державних закупівель певною мірою залежить від виникнення відповідальності та чіткості та регулювання фактичного складу за особливих обставин відсутності послуги. По-друге, необхідною умовою якості публічних заходів є систематичний та об’єктивний контроль за їх проведенням, який, спрямований на підвищення рівня організаційно-оперативної діяльності органів та підрозділів. По-третє спеціалізація захисту державних закупівель під час масових заходів, на відміну від звичайних умов, вимагає застосування певного обмежувального режиму, який гарантує наявність відповідних
процедур.
Також успішне рішення щодо вирішення проблеми захисту суспільного життя, оскільки це залежить від чіткого виконання функціональних обов’язків усіма командами та взаємодії всіх супутніх служб, та одним з важливих моментів в організації забезпечення надійного громадського порядку під час публічного заходу є підготовка до контакту з цікавими службами, що забезпечують надійність загальної події, яка експлуатує всі елементи безпеки в цей період.
Отже, піід час масового вторгнення на стадіон та інші приміщення в приміщенні диригент глядача займає своє місце під час підготовки плану ОПП та евакуації об’єктів після події, оскільки тут основна небезпека пов’язана із серйозними наслідками.
Список використаних джерел:
- Конституція України. Прийнята на 5-й сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р.// Відомості Верховної Ради України. – – № 30. – Ст. 141.
- Про Національну поліцію: Закон України від 07.2015
- Кодекс України про адміністративні правопорушення // Відомості
- Верховної Ради УРСР. – – додаток до № 51. – Ст. 1122 (з наступними змінами та доповненнями).
- Кодекс адміністративного судочинства. –К.,
Науковий керівник: викладач кафедри адміністративного права, процесу
та адміністративної діяльності Захарченко О.В.