FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Орбан заявляє про необхідність п'ятирічного відтермінування для Угорщини на санкції ЄС щодо російської нафти – ЗМІ

Берлін. 6 травня. ІНТЕРФАКС – Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив у п’ятницю по радіо, що Угорщина потребує п’яти років, протягом яких вона не дотримуватиметься можливого ембарго ЄС на нафту РФ, передає агентство Bloomberg.

"Орбан сказав, що хоче відтермінування у п’ять років – замість терміну в один рік, який нині розглядають – для Угорщини, перш ніж почати дотримуватися заборони ЄС на російську нафту", – повідомляє агентство.

Він заявив, що відкидає нинішні пропозиції ЄС щодо заборони нафти РФ у союзі, й порівняв втілення у життя такого кроку із застосуванням "ядерної бомби" проти угорської економіки.

Водночас Орбан зазначив, що його кінцева мета – це не застосовувати вето проти санкцій ЄС, а вести конструктивну співпрацю з рештою союзу з питання санкцій. Орбан продовжив, що відмова Угорщини від російської нафти потребуватиме мільярдів доларів інвестицій та відновлення доступу Будапешта до його частки в $7,6 млрд у фонді відновлення економіки після пандемії COVID-19, блокованої раніше через побоювання у можливості правопорушень.

Орбан додав, що також виступає проти санкцій щодо духовенства, зокрема патріарха Московського та всієї Русі Кирила.

Раніше Орбан попереджав, що новий санкційний пакет ЄС проти Росії може підірвати єдність Євросоюзу та завдати більшої шкоди Угорщині. Так, газета Financial Times пояснювала, що отримала доступ до листа Орбана, надісланого голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, у якому прем’єр зазначає, що не може підтримати санкційного пакета "у його нинішній формі".

Глава угорського МЗС Петер Сіярто раніше заявляв, що влада Угорщини не готова підтримати шостого пакета санкцій ЄС проти Росії у тому вигляді, в якому його пропонують нині. Сіярто пояснив, що пропоновані санкції, що передбачають, зокрема, ембарго на російську нафту, стали б сильним ударом по енергетичній безпеці Угорщини. Ідею, згідно з якою Угорщина та Словаччина при цьому отримають півтора роки на те, щоб відмовитися від російської нафти, міністр вважає нерозумною, тому що "йдеться про короткий відрізок часу".

Раніше ЗМІ повідомляли, що постпреди країн ЄС цього тижня намагаються узгодити шостий пакет санкцій проти РФ, проте поки що не можуть дійти консенсусу. Усі країни ЄС, зокрема Угорщина, мають право вето під час розгляду санкцій.