FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Орбан проінформував Єврокомісію, що не підтримає шостий пакет санкцій проти РФ "у його нинішньому вигляді" – ЗМІ

Берлін. 5 травня. ІНТЕРФАКС – Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що новий санкційний пакет ЄС проти Росії може підірвати єдність Євросоюзу та завдати більшої шкоди Угорщині, ніж РФ, повідомляють європейські ЗМІ.

Так, Financial Times пояснює, що отримала доступ до листа Орбана, надісланого голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, у якому прем’єр зазначає, що не може підтримати санкційний пакет "у його нинішній формі".

"Якщо Єврокомісія наполягатиме на схваленні її пропозиції, то нестиме відповідальність за історичну невдачу процесу євроінтеграції", – цитує Орбана Financial Times.

Угорський прем’єр зазначив, що схвалення запропонованого пакета санкцій вимагатиме від його країни масштабних інвестицій в альтернативні постачання та модернізацію угорських нафтопереробних потужностей.

Він попередив, що запропоновані заходи можуть також спричинити подальше зростання цін на енергоресурси.

Глава угорського МЗС Петер Сійярто раніше заявив, що влада Угорщини не готова підтримати шостий пакет санкцій ЄС проти Росії у тому вигляді, в якому його пропонують нині. Сійярто пояснив, що запропоновані санкції, які передбачають, зокрема, ембарго на російську нафту, стали б найсильнішим ударом з енергетичної безпеки Угорщини. Ідею, згідно з якою Угорщина та Словаччина при цьому отримають півтора роки на те, щоб відмовитися від російської нафти, міністр вважає нерозумною, оскільки "йдеться про короткий відрізок часу".

Раніше ЗМІ повідомляли, що постпреди країн ЄС на цьому тижні намагаються узгодити шостий пакет санкцій проти РФ, проте поки не можуть дійти консенсусу. Усі країни ЄС, включно з Угорщиною, мають право вето при розгляді санкцій.