Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Опитування у Twitter закликає Ілона Маска продати 10% акцій Tesla
Виборці в опитуванні у Твіттері закликали Ілона Маска продати 10% своєї частки в Tesla, щоб сплатити податок.
В опитуванні, проведеному Маском у суботу, проголосувало понад 3,5 мільйона користувачів Twitter, при цьому майже 58% проголосували за продаж акцій.
У ході голосування він міг продати майже 21 млрд. доларів акцій виробника електромобілів.
Він пообіцяв дотримуватися результату у відповідь на податок на мільярдерів, запропонований американськими демократами.
Але пан Маск, один із найбагатших людей у світі, ще не прокоментував публічно вирок чи те, як і коли він продасть свою частку.
Якщо він просунеться із продажем, це може призвести до величезних податкових рахунків.
При продажі великих пакетів акцій деякі керівники використовують так звані «сліпі» програми продажів, розподіляючи продаж на тривалий час, щоб уникнути звинувачень в інсайдерській торгівлі.
У більш ранньому твіті в суботу Маск сказав, що не отримував зарплату чи бонуси від жодної зі своїх компаній, тобто у нього немає доходів, з яких можна було б сплачувати прибутковий податок.
Але він заробив мільярди доларів завдяки компенсаційному пакету, який дає йому право використовувати великі обсяги опціонів на акції, коли компанія досягає планових показників та її акції досягають певних цін.
Маска має опціон, термін дії якого спливає в серпні наступного року, на купівлю 22,86 мільйона акцій Tesla за ціною 6,24 долара за штуку, що становить частину ціни акцій Tesla на момент закриття торгів у п’ятницю в 1222 долари.
Згідно з планами, запропонованими Демократичною партією в Сенаті, мільярдери можуть оподатковуватись на «нереалізований прибуток», коли ціна їх акцій підвищується – навіть якщо вони не продадуть свої акції.
Вважається, що пропонований податок на приріст капіталу, незалежно від того, чи були продані активи, може торкнутися близько 700 мільярдерів у США. Критики зазначають, що вартість активів не завжди підвищується.
Недавнє опитування Маска в Твіттері викликало певний подив у світі фінансів.
“Ми є свідками того, як маси Твіттера вирішують результат підкидання монети на 25 мільярдів доларів”, – написав у Твіттері венчурний інвестор Чамат Паліхапітія.
«З нетерпінням чекаю того дня, коли найбагатша людина у світі, яка сплачує податки, не залежатиме від опитування в Twitter», – написав у Твіттері економіст з Берклі Габріель Зукман.
Пан Маск – один із найпопулярніших бізнес-лідерів у Твіттері, у нього майже 63 мільйони підписників.
Він регулярно використовує платформу, щоб ділитися оновленнями від компаній, якими він володіє, включаючи SpaceX та Neuralink. Він також відомий тим, що ділиться мемами, що робить його популярним серед фанів.
Але деякі повідомлення викликали суперечки.
Раніше цього року він написав у Твіттері у відповідь на заяву голови Світової продовольчої програми (ВПП) ООН про те, що лише 2% стану Маска можуть допомогти вирішити проблему голоду у світі.
У жовтні Маск заявив, що продасть акції Tesla на 6 мільярдів доларів і пожертвує їх ВПП за умови, що там можна буде описати, «як саме 6 мільярдів доларів вирішать проблему голоду у світі».