FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Грудень
2020

Олімпійські ігри 2021 року як і раніше будуть домінувати в спорті

Перенесені Олімпійські ігри в Токіо стануть центральним елементом насиченого спортивного року в 2021, оскільки спортивні адміністратори, чиї календарі були знищені пандемією коронавируса, намагаються заповнити прогалини, навіть коли настане друга хвиля.

Хоча Ігри як і раніше будуть називатися Олімпійськими іграми 2020 року, вони були замінені COVID-19.

Організатори з Токіо і уряд Японії борються зі збільшенням витрат і, незважаючи на зростаючу можливість вакцинації, дозволять іноземним відвідувачам в’їзд, і будуть вирішувати які заходи безпеки і обмеження будуть застосовуватися до глядачів та учасників.

На початку грудня організатори заявили, що відкладення гри обійдеться як мінімум в 2,4 мільярда доларів, оскільки безпрецедентна відстрочка мирного часу і цілий ряд пандемічних заходів з охорони здоров’я роздмухують бюджет, який вже перевищує 13 мільярдів доларів.

Схоже, що ентузіазм в Японії вщух. Опитування, проведене в липні, показало, що тільки кожен четвертий бажає побачити Ігри в 2021 році, і більшість підтримала або подальшу відстрочку, або скасування.

Організатори скоротили кількість безкоштовних квитків, скоротили церемонію відкриття і заощадили на талісманах, банерах та обідах, але поки скоротили всього 280 мільйонів доларів.

«Це буде швидше просто, ніж святково, але я сподіваюся, що це буде щось хвилююче, що надихне людей силою спорту».

Організатори сповнені рішучості продовжити в наступному році, навіть якщо пандемія не відступить.

Вони хочуть вітати іноземних глядачів і планують відмовитися від вимог карантину.

Вони планують вимагати від уболівальників носити маски, утримуватися від оплесків і зберігати корінці квитків для відстеження контактів.

Спортсменам буде запропоновано прибути пізно і піти раніше, скоротити час перебування в Олімпійському селищі, утримуватися від гучних розмов, уникати фізичного контакту і носити маски, коли вони не беруть участі в змаганнях або тренуваннях. Після прибуття вони будуть проходити обстеження і проходити аналізи кожні чотири-п’ять днів.

«Я думаю, що Ігри розпочнуться», – заявив в цьому місяці президент Всесвітньої легкої атлетики Себастьян Коу. «В даний момент ніхто не розуміє, чи буде у нас стадіон, населений хорошими, гучними і пристрасними вболівальниками».

Перед організаторами стоїть серйозне завдання, оскільки Ігри збирають 11 000 спортсменів з 206 країн і регіонів у супроводі не менше 5 000 офіційних осіб і тренерів, 20 000 представників ЗМІ і 60 000 волонтерів.

Ще одна домінуюча тема 2020 року – протидія расизму – загрожує викликати тертя в Токіо.

На початку грудня Коу демонстративно вручив нагороду президента світу з легкої атлетики Томмі Сміту, Пітеру Норману і Джону Карлосу, трьом бігунам на 400 метрів, що підняли кулак під час протесту на п’єдесталі пошани на Іграх 1968 року в Мехіко.

«На жаль, їх справа і те, що вони так хоробро захищали, не увійшло до підручників історії», – сказав Коу.

Томас Бах, глава Міжнародного олімпійського комітету, швидко відповів з роздратуванням, заявивши, що будь-які жести, які виступають проти расизму, такі як схиляння коліна, будуть суперечити його правилам, що забороняє «політичний і релігійний маркетинг» на Олімпійських іграх.

Втратили час

Тим часом, інші види спорту, відчайдушно намагаються надолужити згаяний час, здебільшого маневрують, щоб звести до мінімуму дублювання їх оновлених графіків і олімпійського гіганта.

Національна баскетбольна асоціація, яка завершила свій вражений коронавірусом сезон 2019-20 тільки 12 жовтня, погодилася зі своїм союзом гравців почати новий сезон 22 грудня, скоротити регулярний сезон на 10 ігор і завершити його 16 травня.

Частково це було зроблено для того, щоб дозволити гравцям змагатися в Токіо, хоча, оскільки плей-офф планується продовжити до 22 липня, за день до початку Ігор, деякі з найбільших зірок все ще можуть пропустити Токіо.

Одна подія, яка до сих пір публічно не переосмислила свої плани, – це ще одна велика жертва річної спортивної поразки: чемпіонат Європи з футболу.

Як і раніше звані Євро-2020, вони повинні дотримуватися запланованого формату з 12 міст, але, як повідомляється, деякі країни-учасниці закликають УЄФА проводити всі матчі в одній країні.