FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Окупанти масово вивозять до РФ обладнання лікарень із тимчасово окупованих територій – Радуцький

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Окупанти масово вивозять до Росії обладнання лікарень із тимчасово окупованих територій, повідомив голова парламентського комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький у своєму телеграм-каналі у вівторок.

За його словами, за останній тиждень із регіонів, захоплених росіянами, агресор вивіз із лікарень Маріуполя на свою територію 60 апаратів ШВЛ, а з інфекційного відділення Старобільська (Луганська область) вкрали все обладнання, яке з 2014 року було поставлено коштом міжнародних донорів та уряду України.

Повідомляється також, що протитуберкульозний диспансер м. Вовчанська (Харківська область) перепрофільовано на лікування окупантів. При цьому всі медики проходять процедуру перевірки на поліграфі.

За словами Радуцького, Пологівська центральна районна лікарня (Запорізька область) переобладнана під склад боєприпасів, а персоналу забороняють лікувати місцевих жителів.

Одночасно в Олешківській районній лікарні та міській лікарні Голої Пристані (Херсонська область) також змушують лікувати поранених російських терористів, при цьому медикам забороняють виїжджати на підконтрольну Україні територію, а у лікарнях Балаклії (Харківська область) забороняють надавати медичну допомогу українцям.

Як повідомлялося, з початку війни від обстрілів окупантів постраждали 347 медичних закладів, 36 із них знищені вщент і не підлягають відновленню.