FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Вересень
2021

Офіс генпрокурора просить екстрадувати затриманого в Чехії громадянина РФ до України

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Офіс генерального прокурора України звернувся до Міністерства юстиції Чеської Республіки з проханням про видачу затриманого в Празі громадянина Російської Федерації Олександра Франчетті.

Відповідне повідомлення оприлюднено на офіційному сайті ОГП у понеділок.

У ньому уточнюється, що вперше з таким запитом українські правоохоронці звернулися до чеських колег ще у серпні 2020 року, а сьогодні підтвердили актуальність запиту про екстрадицію.

"12 вересня 2021 року Офісу генерального прокурора стало відомо про затримання в Чеській Республіці громадянина РФ за запитом України. Сьогодні Офіс генерального прокурора підтвердив актуальність запиту про видачу та чинність процесуальних рішень у кримінальному провадженні", – йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що в серпні минулого року ОГП звернувся до чеського Мін’юсту із запитом Прокуратури Автономної республіки Крим та м. Севастополя, яка розшукує Франчетті за участь у незаконних збройних формуваннях, що сприяють російській окупації Кримського півострова.

"Орган досудового розслідування розшукує його (Франчетті – ІФ) для притягнення до кримінальної відповідальності за участь у не передбачених законом збройних формуваннях "Самооборона Криму" та "Северный ветер" (ст. 260 КК України). Голосіївський районний суд м. Києва обрав стосовно підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", – резюмують в Офісі генпрокурора.

Як повідомлялося, 12 вересня правоохоронні органи Чеської Республіки затримали в Міжнародному аеропорту Праги за запитом України громадянина Російської Федерації Олександра Франчетті.