FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Листопад
2021

Офіс генпрокурора підозрює українського власника швейцарської компанії у махінаціях із олією

Київ. 26 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Офіс генерального прокурора повідомив про підозру в шахрайстві громадянину України – бенефіціарному власнику швейцарської компанії, яка експортує соняшникову олію на територію України, вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу, повідомляється на сайті Офісу генпрокурора в п’ятницю.

За даними слідства, громадянин України – власник іноземної компанії розробив злочинну схему спільно з групою невстановлених українських юридичних осіб, яка полягала в отриманні понад 100 млн. грн кредитних коштів від банку-нерезидента в Латвійській Республіці для придбання майже 3,5 тис. тонн соняшникової олії. При цьому вони ввели банк в оману, надавши документи про начебто надходження товару до місця зберігання та його передачу в розпорядження банку з метою перерахунку кредитних коштів. Після заволодіння кредитними коштами вони мали намір розпорядитися ними на власний розсуд. Також вони планували заявити третій особі свої права на товар – соняшникову олію та вивезти її на підставі судових рішень в інших правовідносинах.

Офіс генпрокурора уточнив, що в рамках розслідування соняшникову олію було арештовано як речовий доказ та в установленому законодавством порядку реалізовано Нацагентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) на електронних торгах за 93,7 млн грн. Отримані кошти зберігаються на спеціальному рахунку до ухвалення остаточного рішення у кримінальному провадженні.

Відомство уточнило, що тривають інші слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення причетних осіб до відповідальності.

Як повідомлялося, АРМА 17 листопада продало на онлайн-аукціоні на торговельному майданчику ДП "СЕТАМ" понад 3 тис. тонн соняшникової олії за 93,77 млн грн, що на 14,2% перевищило її стартову вартість у 82,09 млн грн. У торгах за с/г продукцію, що міститься в резервуарах у с. Галицинове (Миколаївська обл.), брали участь чотири покупці.

За даними "СЕТАМ", агентство продало олію соняшникову нерафіновану врожаю 2019-2020 років, яку ТОВ "АПК Енергія" (Дніпро) передало на комісію ТОВ "Агрофірма Україна", яке, у свою чергу, у квітні-травні 2021 року поставило продукцію компанії "Олеос" Свіс С.А." на ТОВ МП "Термінал-УХЗС" (Миколаївський порт "Термінал-Укрхарчпобутсировина").