FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Оціночна вартість цеху №5 заводу "Більшовик" становить 240 млн грн із ПДВ – ФДМ

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Незалежний оцінювач, за дорученням Київської міськдержадміністрації (КМДА), провів оцінку цеху №5 заводу "Більшовик", оцінна вартість становить 240 млн грн із ПДВ, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у Фонді держмайна (ФДМ).

У ФДМ нагадали, що для вирішення питання цеху №5 заводу "Більшовик", знесення якого необхідне для завершення спорудження розв’язки на Шулявці, відомство спільно з міською владою розробило спеціальну "дорожню карту".

"Фонд держмайна взагалі не здійснює оцінку, а є регулятором оціночної діяльності. За процедурою влада міста найняла незалежного оцінювача, який провів оцінку цього корпусу. Вона становила 240 млн грн із ПДВ", – повідомили у ФДМ, уточнивши, що цей звіт був представлений у фонді й отримав позитивну рецензію.

"Ці процедури було завершено у квітні 2020 року. Наступний крок – влада міста має викупити за оціночною вартістю цю будівлю в межах закону "Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", і тоді цей корпус стане київським. Для цього має бути ухвалено відповідне рішення Київради, але його поки що так і немає", – наголосили у Фонді.

У відомстві нагадали, що майно заводу "Більшовик" перебуває в арештах, що унеможливлює перереєстрацію права власності майна або його частини. Для вирішення цього питання ПрАТ "Київський машинобудівний завод" подало чотири судових позови для зняття арештів із будівлі цеху №5, проте за всіма позовами суди ухвалили негативні рішення. "Після цього КМДА подала до суду на завод "Більшовик" – це юридичний механізм вирішення питання для перереєстрації власності під арештом", – повідомили у ФДМ

Радник голови КМДА Дмитро Білоцерківець у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомляв, що для міста сценарій викупу корпусу наразі є неприйнятним. "Місто бере його (цех №5) для того, щоб знести і створити транспортну інфраструктуру, а не під якісь комерційні проекти. Тим більше, що завод "Більшовик" повинен велику кількість грошей місту – борги за податками на землю, майже 300 млн грн. А насправді, вони взагалі мали були передати його на безоплатній основі або знести самі", – сказав він.