FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Листопад
2021

Обвинуваченого в тортурах генерала ОАЕ обрано президентом Інтерполу

Генерала з Об’єднаних Арабських Еміратів, звинуваченого в співучасті в тортурах, було обрано президентом глобального поліцейського агентства Інтерпол.

Ахмед Насер аль-Раїсі, генеральний інспектор міністерства внутрішніх справ ОАЕ, відбуватиме чотирирічний термін за сумісництвом та без оплати.

Правозахисні групи лобіювали його кандидатуру, звинувачуючи його в тому, що він не розслідував скарги на тортури на адресу сил безпеки ОАЕ.

Генерал Раїсі відкидає звинувачення.

Міністерство закордонних справ ОАЕ заявило, що «твердо переконане в тому, що зловживання чи жорстоке поводження з боку поліції огидні та неприпустимі».

Генерала Раїсі було обрано президентом Інтерполу після трьох раундів голосування держав-членів на генеральній асамблеї агентства в Стамбулі, Туреччина.

До його обов’язків входитиме головування на засіданнях виконавчого комітету, який займається роботою генерального секретаря Юргена Стока. Пан Сток – штатний чиновник, який спостерігає за повсякденною роботою Інтерполу.

Генерал Раїсі написав у Твіттері, що бути обраним президентом було «честю», і пообіцяв «побудувати прозорішу, різноманітнішу і рішучу організацію, яка працюватиме для забезпечення безпеки для всіх».

В окремій заяві він заявив, що ОАЕ є «одним із найбезпечніших місць у світі» і що арабська держава Перської затоки продовжує залишатися «найважливішою силою для позитивних змін у найскладнішому регіоні світу».

Але дослідник Перської затоки Хіба Заядін із групи кампанії Human Rights Watch назвав це «сумним днем ​​для прав людини та верховенства закону в усьому світі». Вона сказала, що генерал був «представником, можливо, найавторитарнішого уряду в Перській затоці, який прирівнює мирне інакомислення до тероризму».

Вибори були також засуджені британським академіком Метью Хеджесом, який подав позов про відшкодування збитків у Високий суд у Лондоні, який звинувачує генерала Раїсі та трьох інших високопосадовців ОАЕ в причетності до хибного ув’язнення та тортур, який він нібито зазнав в ОАЕ.

Юристи, що діють від імені Центру з прав людини Перської затоки (GCHR), також нещодавно подали офіційні скарги на генерала Раїсі у Франції та Туреччині.

Група звинуватила його в причетності до незаконного арешту та тортур найвідомішого правозахисника ОАЕ Ахмеда Мансура, який був затриманий у 2017 році і пізніше засуджений до 10 років ув’язнення за «наклеп» на країну в соціальних мережах.

Радник президента ОАЕ Анвар Гаргаш заявив, що звинувачення є частиною «організованої та інтенсивної наклепницької кампанії», яку вибори тепер «розбили об скелю істини».