FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Липень
2021

Новий вид Microsoft Store

Microsoft Store (раніше Магазин Windows) дебютував в далекому 2012 році разом з Windows 8. До недавнього часу він пропонував користувачам лише можливість завантаження UWP-додатків, які мало кого цікавили. Проте, за тиждень, що минув після анонса Windows 11, сервіс уже помітно змінився на краще, і тепер пропонує користувачам більше дійсно потрібних програм.
В ході презентації Windows 11 в минулому місяці компанія Microsoft оголосила, що на її фірмовий магазин додатків чекають великі зміни. По-перше, в ньому крім UWP-додатків з’являться класичні Windows-програми. По-друге, Microsoft Store запропонує користувачам доступ до контенту зі сторонніх магазинів, включаючи Android-додатки з Amazon Appstore. Компанія стримала обіцянку, і вже зараз, в період раннього бета-тестування Windows 11, в бібліотеці магазину додатків можна знайти такі продукти, як OBS Studio, Zoom, Canva, WinZip і Adobe Acrobat Reader. Всі вони потрапили в Microsoft Store за останній тиждень. Крім того, в бібліотеці сервісу тепер можна знайти ряд розширень для браузера Edge.
Раніше Microsoft обмежувала розробників можливістю завантажувати в Microsoft Store тільки UWP-додатки, проте тепер, після анонса Windows 11, дозволила публікувати і класичні програми. По всій видимості, редмондська корпорація зважилася на зміни після того, як випущений в минулому році Диспетчер пакетів, що дозволяє завантажувати x86-додатки, обійшов за популярністю Microsoft Store менш ніж за добу. По суті, оновлений магазин є інтерфейсом для Диспетчера пакетів. Таким чином, найближчим часом в магазині з’явиться ще більше додатків. Наприклад, на швидку появу браузера Firefox в магазині Windows нещодавно натякнула Mozilla.
В кінцевому підсумку користувачі можуть побачити в Microsoft Store конкуруючі сервіси, такі як Steam і Epic Games Store. Варто відзначити, що привабливість нового магазину додатків для розробників полягає в тому, що вони зможуть зберігати 100 відсотків доходу від додатків, використовуючи альтернативні платіжні системи. Microsoft в цьому їх ніяк не обмежує. Цілком ймовірно, що ці нововведення дозволять Microsoft Store нарешті здобути популярність, через майже десятиліття після запуску.
Загальна інформація
Microsoft Store (раніше – Windows Store) – компонент операційної системи Windows, починаючи з Windows 8, призначений для покупки і завантаження Metro/UWP-додатків, ігор, фільмів, тем робочого столу. Microsoft Store – єдиний спосіб покупки і завантаження універсальних програм, а також програм для робочого столу в Windows RT. Перший раз з’явився в Windows 8 Developer Preview.