FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Липень
2021

Новий позов проти Google

У минулу середу коаліція з 36 штатів і Вашингтона (округ Колумбія, США) подала новий антимонопольний позов проти Google, звинувативши пошукового гіганта в зловживанні своїм контролем над магазином додатків для Android.

Як повідомляє Bloomberg, в позові оскаржується політика Google, яка зобов’язує розробників додатків Google Play платити 30% комісійних з продажу, що здійснюються через додаток.

Google нещодавно розширила число найменувань товарів в Play Store, що підлягають виплаті комісії, приділивши особливу увагу ряду відомих додатків, яким раніше вдавалося обходитися без виплат з транзакцій. Відповідачами в позові вказані Google, її батьківська компанія Alphabet і дочірні компанії в Ірландії і Азії.

У серпні Epic Games, розробник гри Fortnite, подав до суду позов проти Google з тими ж звинуваченнями, стверджуючи, що дії компанії призвели до підвищення цін для споживачів в інтернеті. Однак, як очікується, судовий позов органів державного управління буде мати велику силу, і Google буде складніше протидіяти в суді звинуваченням штатів.

Федеральні органи США теж посилюють тиск на Google, якій вже пред’явлено три федеральних антимонопольних позови, включаючи позов Міністерства юстиції США, що звинувачує компанію в монополії на пошукову рекламу.

Відзначимо, що з обвинуваченнями в порушенні антимонопольного законодавства в магазині додаток зіткнувся ще з один американським технологічним гігантом – Apple.

В ході нещодавніх слухань законодавці і регулюючі органи неодноразово ставили під сумнів законність дій Apple і Google, які намагаються зробити свої магазини додатків встановленими за замовчуванням на мобільних пристроях. Додамо, що нещодавно Google приєдналася до Apple, знизивши комісію до 15% для невеликих розробників. Цей крок розглядається як реакція компанії на зростаючий тиск з боку влади і громадськості.