FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Серпень
2022

Нові ролі та небезпеки. Як війна поміняла українських жінок.

За інформацією NYT

Жінки стали всюдисущою силою в українській війні за шість місяців , оскільки вони протистояли давнім стереотипам щодо своєї ролі в пострадянському суспільстві країни. Вони все частіше приєднуються до ЗСУ, в тому числі на бойових позиціях і очолюють волонтерську діяльність. 

«Сприйняття жінок загалом було дуже патерналістським», — сказала Анна Квіт, український соціолог, яка спеціалізується на гендерних дослідженнях. «З цією війною, яка загострилася у 2022 році, роль жінок не тільки зросла, але й стала більш помітною». За словами пані Квіт, ці зміни відбуваються протягом деякого часу, коли жінки все частіше беруть на себе нові ролі після конфлікту 2014 року на сході України , що прискорює зміни в секторах оборони та безпеки, які поширюються на все суспільство. 

Законодавство, ухвалене у 2018 році, надало українським жінкам такий самий правовий статус, як і чоловікам, у збройних силах та оборонному секторі, і ця зміна сприяла ширшому поштовху до гендерно інклюзивних трудових реформ. Нові закони скасували заборону жінкам займатися будь-якою з 450 професій в Україні, що залишилося з радянських часів. Крім розмінування, цей список включав далекобійні вантажні перевезення, зварювання, пожежогасіння та багато робіт у сфері безпеки та оборони.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що зараз у Збройних силах країни перебувають понад 50 тисяч жінок , а з початку війни їх кількість значно зросла.

Українські жінки стали опорою широкомасштабних зусиль у сфері матеріально-технічного забезпечення, вони організовуються для виготовлення маскувальної сітки для військ, готують їжу для мільйонів внутрішньо переміщених осіб і збирають гроші на підтримку солдатів. Оскільки чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну, щоб вони могли воювати з росією, жінки добровільно керують автомобілями з інших країн Європи для використання українськими військовими. Крім того, на українських жінок зараз покладено велику відповідальність за збереження сім’ї та свого потомства, оскільки за кордон можуть виїхати переважно жінки да діти.