FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Лютий
2021

Нова влада США не має наміру пом’якшувати санкції проти Китаю в технологічній сфері

Перша телефонна розмова обраного президента США Джозефа Байдена (Joseph Biden) з моменту його інавгурації з китайським лідером Сі Цзіньпіном (Xi Jinping) відбулася тільки на цьому тижні. Знайомі з вмістом розмови джерела з’ясували, що США збираються розширити санкції проти КНР в технологічній сфері, узгодивши їх із союзниками.

Як зазначає видання Nikkei Asian Review, Джозеф Байден висловив своє невдоволення позицією Китаю по декількох регіонах, включаючи Тибет, населений переважно уйгурами Синьцзян, а також Гонконг і Тайвань. У двох перших, на думку влади США, китайська адміністрація утискає місцевих жителів, а в двох останніх не визнає право громадян на самовизначення, вважаючи ці території своїми.

За словами Reuters, нова влада США не збирається скасовувати торгові тарифи, які ввела попередня адміністрація, їх перегляд буде можливий тільки після докладних консультацій з союзниками Америки в зовнішньоторговельній сфері. У частині експорту технологій в Китай позиція нової влади США категорична – не можна допускати попадання в руки китайських військових технологій, які зроблять їх сильнішими. Обмеження в сфері експортного контролю повинні стати адресними, а також пройти узгодження з зовнішньополітичними союзниками США.

До дій колишнього президента США у його наступника є тільки одне зауваження: санкції проти Китаю він вводив на свій власний розсуд, не враховуючи інтересів інших країн. В ході спілкування з Сі Цзіньпіном новий президент США обговорив питання боротьби з пандемією і глобальний екологічний порядок, а також ймовірне посередництво КНР в переговорах з ядерного роззброєння Північної Кореї. Будучи віце-президентом за Барака Обами (Barack Obama), Байден провів у переговорах з чинним китайським лідером близько 25 годин в цілому, тому встановлення особистого контакту між главами країн в новому статусі не зайняло додаткового часу. Байден висловив готовність співпрацювати з Китаєм в тих випадках, коли це піде на користь народові Америки.