FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Вересень
2021

НКЦК повідомив про факти шифрування даних у низки приватних підприємств агросектору

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони України (РНБО) повідомив, що на низку приватних підприємств агросектору було скоєно кібератаки, за відновлення інформації злочинці вимагають викуп.

"Увага! Зафіксовано факти шифрування даних у низки приватних підприємств агросектору! За відновлення інформації злочинці вимагають викуп. Дані шифруються стандартними засобами операційної системи WINDOWS – Bitolcker через інфіковані сервери. Кібершахраї знаходять вразливий шлюз mikrotik та через Zero-day отримують доступ до мережі жертви", – повідомляє прес-служба НКЦК на сторінці у Faсebook.

Так, у Центрі назвали алгоритм дій під час таких атак: не перезавантажувати комп’ютер, ключ дешифрування перебуває в оперативній пам’яті і фахівці допоможуть відновити інформацію; повідомити про спроби атаки і за можливості надати дані індикаторів; не виплачувати вимагачам виплати, оскільки це не є гарантією відновлення даних.

"Інформацію просимо надсилати на електронну пошту: report@ncscc.gov.ua. Дані про організацію, на яку здійснюється атака, є конфіденційними", – йдеться в повідомленні.

Джерело: https://www.facebook.com/ncsccUA/posts/368759558199734