FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Німеччина прискорено готує кредит у EUR150 млн для України та додатково виділить EUR125 млн на гумдопомогу й EUR140 млн на розвиток – канцлер

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Німеччина, яка нещодавно виділила Україні кредит EUR150 млн, прискорено готує ще один такий кредит, повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц на Міжнародній донорській конференції високого рівня для України у Варшаві в четвер.

"Ми забезпечимо таку необхідну ліквідність у бюджет України. Нещодавно було виділено спеціальний кредит розміром EUR150 млн. Ще один кредит розміром EUR150 млн готується у прискореному порядку", – сказав він.

Шольц додав, що в рамках двостороннього співробітництва з метою розвитку Німеччина вже надала Україні EUR122 млн для усунення економічних та соціальних наслідків війни. "І ми маємо намір надати ще EUR140 млн на фінансування розвитку", – наголосив канцлер.

За його словами, Німеччина також зобов’язується додатково виділити EUR125 млн на гуманітарну допомогу та дії, спрямовані на підвищення стійкості України до російської агресії.

"Сьогодні 71-й день війни в Україні. І з кожним днем, що минув відтоді, як Росія напала на Україну, з кожним звірством, скоєним російськими солдатами, наша рішучість і єдність лише міцнішають. Ми сповнені рішучості: Путін не повинен виграти цю війну. І він її не виграє", – наголосив Шольц у своєму виступі.

Він зазначив, що запорукою цього є спільні дії: у запровадженні санкцій проти Росії, у зміцненні оборони та в солідарності з українським народом.

Канцлер також нагадав, що Німеччина вже багато років є другим найбільшим донором фінансової підтримки України.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, один з організаторів донорської конференції, повідомив, що на ній вдалося зібрати $6,5 млрд.