FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Німеччина поставить Україні сім самохідних гаубиць – міністр оборони

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт під час візиту до Словаччини підтвердила передання українським Збройним силам семи самохідних гаубиць Panzerhaubitz 2000, повідомляє Deutsche Welle.

Як розповіла Ламбрехт, гаубиці, які буде поставлено Україні, нині перебувають на ремонті й тому не числяться на балансі німецької армії. Вона також уточнила, що постачання буде здійснено після проходження українськими військовослужбовцями навчання щодо їх застосування. Перша група з 20 українських військових розпочне курс навчання наступного тижня в Ідар-Оберштайні у землі Рейнланд-Пфальц у співпраці з Нідерландами.

За даними Бундесверу, зі стандартними боєприпасами самохідна гаубиця Panzerhaubitz 2000 може вести вогонь із відстані 30 кілометрів, з боєприпасами підвищеної дальності – 40 кілометрів. Артилерійський розрахунок може вистрілити до шести снарядів у такий спосіб, щоб вони потрапили одночасно. За даними Бундесверу, Panzerhaubitze 2000 є одним із найсучасніших артилерійських знарядь у світі, перевага якого полягає в точності та великій дистанції бою.

Як повідомлялося, раніше представники Бундесверу виступили проти постачання гаубиць в Україну, оскільки лише 40 зі 119 установок, наявних, готові до використання, і потрібні їм самим.

Повідомлялося також, що ще п’ять Panzerhaubitze 2000 поставлять в Україну Нідерланди.

Джерело: https://www.dw.com/de/ukraine-aktuell-deutschland-liefert-ukraine-sieben-panzerhaubitzen/a-61702496