Недавні записи
- У Києві відкрили Вищу школу лобізму − перший центр підготовки лобістів міжнародного рівня 10.11.2025
- 3-4 листопада бізнес-фестиваль “Мрія готеляра” 10.11.2025
- 24 жовтня 2025 року у Києві відбувся 7-й щорічний з’їзд професіоналів будівельної галузі — SUMMIT 7 2025. 03.11.2025
- Оголошено архітектурний конкурс на проєкт стели пам’яті загиблих військовослужбовців 31.10.2025
- 27 жовтня о 13:30 відбудеться круглий стіл на тему:«Імплементація EPBD в Україні. BIM-технології та nZEB. Бар’єри та здобутки». 27.10.2025
NFT. Навіщо люди платять мільйони за меми і гіфки з котами
Анімація кота, що летить у космосі, залишаючи за собою шлейф із веселки. Скільки вона може коштувати і чи коштує взагалі хоч чогось? Як з’ясувалося, так. Минулого місяця за це відео – відомий інтернет-мем Nyan Cat – віддали майже 600 тисяч доларів.
Продане відео й досі є на Youtube. І подивитися його може кожен. 600 тисяч доларів покупець заплатив просто, щоб вважатися власником популярного мему.
Звучить дивно?
Тоді ще більше вас здивує той факт, що в мережі торгують віртуальними земельними ділянками, які існують виключно в інтернеті. І так, на цей товар також знаходяться покупці, готові викладати за право власності на шмат цифрової нерухомості тисячі доларів.
Лотами слугують і фрагменти баскетбольних матчів. Навіть при тому, що їх легко можна знайти у вільному доступі, тисячі людей платять за короткі відео чималі гроші.
Виставити на продаж можна навіть твіт, як це нещодавно зробив співзасновник Twitter Джек Дорсі. За публікацію, яку він залишив у далекому 2006 році, вже готові викласти 2,5 мільйона доларів.
Усе це – частина ринку NFT-токенів, який зараз переживає справжній бум.
Лише у лютому загальна сума транзакцій в цьому сегменті перевищила 340 мільйонів доларів. Це більше, ніж за увесь попередній рік, коли обсяг торгів сягав 250 мільйонів.