Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Нейромережу навчили малювати «універсальні» обличчя, здатні обдурити сучасні системи ідентифікації
Вчені з Ізраїлю створили нейромережу, здатну генерувати «майстер-обличчя» (за аналогією з майстер-ключами). Кожне з зображень здатне імітувати безліч особистостей для систем розпізнавання. Дослідники вважають, що всього 9 синтезованих обличь здатні замінити зображення більше 40% населення.
Нейромережа StyleGAN Generative Adversarial Network (GAN) тестувалася на трьох ефективних системах розпізнавання обличь. Дослідження проводилися спільно з науковими установами Тель-Авіва. Тестуючи систему, експерти з’ясували, що єдине сгенерироване обличчя здатне імітувати 20% обличь з відкритої бази даних Массачусетського університету – вона часто використовується саме для тестування систем розпізнавання обличь.
Запропонований метод покращує методики, нещодавно опубліковані Сиєнським університетом. При цьому нові дослідження не вимагають доступу до закритих матеріалів і технологій і дозволяють застосовувати відкриті джерела в якості «зразків» для «підміни» переважної більшості обличь. У різних умовах вченим вдавалося домогтися «позитивної» ідентифікації більше 40-60% обличь за допомогою всього 9 згенерованих фотографій.
Система використовує «Еволюційний алгоритм» і «нейропредіктор», що оцінює ймовірність того, наскільки поточний «кандидат» буде краще обличь, згенерованих під час попередніх спроб.
З’ясувалося, що тривалість процесу не впливає на якість навчання системи. На закінчення вчені заявили, що «системи ідентифікації на основі обличь надзвичайно уразливі» навіть якщо у зловмисників відсутня інформація про «цільову» особистість, а розроблена методика цілком ефективна для обману технологій розпізнавання людей.