FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Липень
2021

“Не проскочим. На осінь буде карантин”: яким буде коронавірус “Дельта” в Україні

Тисячі людей у пабах дивилися футбол, кілька сотень тисяч відвідувачів було на фестивалі Atlas Weekend, заповнені ресторани, переповнені маршрутки – в Україні спекотне літо, у якому зовсім не думається про ковід.

І для цього є вагомі підстави – коронавірус пішов на спад, кількість інфікованих постійно зменшується.

Зараз виявляють в середньому по 476 нових хворих на день, а це на 20% менше, ніж, наприклад, два тижні тому. Все менше пацієнтів – у “ковідних” лікарнях, там, де навесні не було місць.

Водночас в Україні офіційно виявили чотири випадки “Дельта” – нового і більш заразного штаму Covid-19, який вже спричинив масові спалахи у Росії, де фіксують рекорди смертності, та у країнах Європи.

ВООЗ оголосила про початок третьої хвилі Covid-19.

Коли буде нова хвиля

“Немає жодних причин для того, щоб “Дельта” до нас не прийшла. Скоріше за все нова хвиля буде ще до кінця літа. Кількість хворих буде збільшуватись”, – робить свій прогноз Ігор Бровченко, доктор математичних наук.

Він очолює групу науковців при Національній академії наук, яка вже рік займається математичним моделюванням ковіду в Україні.

У останньому звіті групи йдеться, що попри видиме зменшення кількості нових хворих, темпи цього зменшення уповільнюються. Значить, хвороба не відступає.

“Навряд чи нова хвиля Covid-19 буде легшою, ніж було раніше, але прогнози давати рано. Хвиля може бути тяжка, а може і обійти”, – більш оптимістично дивиться на ситуацію Федір Лапій, лікар-інфекціоніст і голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Але, беручи до уваги те, що рівень вакцинації в Україні не з найкращих, можна очікувати що “Дельта” буде поширюватись в Україні, каже експерт.

Попри спад хвороби, йти вакцинуватися українців закликає МОЗ. Там новий спалах прогнозують у вересні. Хоча, можливо, це станеться і раніше, якщо поширюватися вірус буде стрімко.

“Україна в зоні ризику попри те, що у нас зараз спад. Ситуація нині спокійна, регіонів з загрозами нема. Але ми очікуємо на новий спалах”, – говорить Ігор Кузін, новий головний санітарний лікар.

Основне навантаження на систему охорони здоров’я і високу смертність експерти прогнозують у жовтні-грудні 2021 року.

“Поки що у нас є час. Липень перебудемо, може ще серпень. Бо ріст не буде відбуватися швидко. На осінь скоріш за все буде карантин. Не плануйте, що ми проскочим. Не проскочим”, – прогнозує Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC).

На думку Ігоря Бровченка з НАН, реагувати на нову хвилю треба буде набагато раніше, бо вона буде динамічнішою. Не можна вводити обмеження тоді, коли лікарні заповнені на 60% – інерція буде набагато більшою, каже він.