FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Березень
2023

НБУ дозволив оплату гарантій за Конвенціями про тимчасове ввезення, книжкою МДП і процедурою спільного транзиту

Київ. 2 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України (НБУ) дозволив здійснювати транскордонні перекази за операціями з оплати гарантійних зобов’язань, що виникають у зв’язку із застосуванням положень Конвенції про тимчасове ввезення, Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенція МДП 1975 року), Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Відповідні зміни до “воєнної” постанови правління НБУ №18 від 24 лютого 2022 року передбачено постановою правління НБУ від 1 березня 2023 року №12, що набула чинності в четвер.

Серед інших змін – можливість витрачати за картками за кордоном понад 100 тис. грн на місяць для працівників і військовослужбовців Міноборони та фінуправління Генштабу ЗСУ, які забезпечують участь (відрядження) у заходах із вирішення питань обороноздатності України.

Крім цього, у зв’язку з виділенням із 2023 року новим законом “Про митний тариф України” окремого коду для безпілотних літальних апаратів (БПЛА), НБУ додав цей код – 8806 – до переліку кодів товарів оборонного призначення, які можуть купувати волонтери-фізособи за кордоном. До відповідного переліку також раніше було включено тепловізори, рації, бронежилети, каски, шоломи, військову і тактичну форму, військове і тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для стеження, спальні мішки, каремати та засоби для надання медичної допомоги.

Надано також можливість перераховувати іноземну валюту фонду, створеному посольством Турецької Республіки в Україні для підтримки постраждалих від землетрусів у Туреччині.

Нацбанк також вилучив із “воєнної” постанови пункт про можливість видавати готівкою гривню або валюту в еквіваленті більше ніж 100 тис. грн на добу у відділеннях банків, розташованих у районі бойових дій або таких, що перебувають у тимчасовій окупації. Раніше це було можливо за рішенням керівника банку або керівника відділення.