FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Жовтень
2021

Науковці знайшли новий генотип вірусу Гендра в Австралії

Москва. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС – Новий генетичний тип вірусу Гендра (HeV-g2) було виявлено у коня поблизу Ньюкасла в Новому Південному Уельсі, повідомляє Державне об’єднання наукових і прикладних досліджень (Австралія, CSIRO, The Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation).

"Після моніторингу зразків летючих лисиць у 2013-2021 роках дослідники Австралійського центру готовності до захворювань CSIRO (ACDP) виявили новий генетичний тип у летючих лисиць у Вікторії, Південній Австралії та Західній Австралії", – йдеться в повідомленні.

ACDP є референс-лабораторією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин з вірусних захворювань Гендра та Ніпа.

Вірус Гендра належить до того самого сімейства параміксовирусів, що й вірус Ніпа.

Вірус Гендра може передаватися від летючих лисиць коням, а від коней – людям.

Експерт CSIRO доктор Кім Галпін зазначає, що новий генотип вірусу Гендра генетично дуже схожий на вихідний вірус, тому очікується, що наявна вакцина проти вірусу Гендра для коней також має працювати проти цього нового типу.

Інший проект під назвою "Коні як вартові", очолюваний Університетом Сіднея та CSIRO і фінансований грантом Інноваційної програми з біобезпеки міністерства сільського господарства, водних ресурсів та довкілля Австралії, виявив той самий генетичний тип у зразках, взятих у коня з Квінсленда в 2015 році.