Недавні записи
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
НАТО і Японія засудили агресію РФ проти України та заявили про непохитну підтримку українців
Брюссель. 31 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і прем’єр-міністр Японії Кісіда Фуміо (Fumio Kishida) виступили зі спільною заявою, в якій засудили агресивну війну Росії проти України та підтвердили непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Текст заяви, прийнятої у вівторок у рамках робочого візиту генсека НАТО до Японії, поширила штаб-квартира Північноатлантичного альянсу.
"Ми рішуче засуджуємо неспровоковану і нічим не виправдану агресивну війну Росії проти України. Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що сягають її територіальних вод", – зазначено в заяві.
Сторони також наголосили, що "безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною, і що будь-яке застосування ядерної зброї зустріне беззаперечне міжнародне засудження та матиме серйозні наслідки". "Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку і солідарність з Україною перед агресивною війною з боку Росії. Ми з занепокоєнням відзначаємо зростання військової співпраці Росії з Китаєм, зокрема через спільні операції та навчання поблизу Японії", – констатували Столтенберг і Фуміо.
Високопосадовці особливо відзначили, що нині міжнародна спільнота "стикається зі змінами, що визначають епоху". "На карту поставлено вільний і відкритий міжнародний порядок, базований на верховенстві права, ми спостерігаємо зміни в балансі сил і посилення геополітичної конкуренції. Світ перебуває в історичному переломному моменті в найсерйознішій та найскладнішій обстановці у сфері безпеки з часів завершення Другої світової війни", – зазначено в заяві.
Столтенберг та Фуміо наголосили, що агресія Росії проти України "порушила мир і похитнула основи міжнародного порядку, базованого на правилах". "Це серйозно змінило обстановку у сфері безпеки в Євроатлантичному регіоні та за його межами. Баланс сил також швидко змінюється в Індо-Тихоокеанському регіоні, й ми поділяємо думку, що одностороння зміна статус-кво силою чи примусом неприйнятна ніде у світі", – переконані вони.
Сторони також переконані, що безпека Євроатлантичного та безпека Індо-Тихоокеанського регіонів "тісно пов’язані", й наголосили на необхідності подальшого зміцнення співпраці між Японією та НАТО, щоб "реагувати на змінну стратегічну обстановку". "Японія вітає рішучість НАТО зміцнювати діалог та співпрацю з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми вітаємо бачення Японії щодо створення "Вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону" (Free and Open Indo-Pacific). Ми підтверджуємо нашу рішучість підтримувати та зміцнювати вільний і відкритий міжнародний порядок, що ґрунтується на верховенстві права", – заявили сторони.
Крім того, вони "рішуче виступили проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою чи примусом у Східнокитайському морі". "Висловлюємо серйозне занепокоєння у зв’язку з повідомленнями про мілітаризацію, примус і залякування в Південнокитайському морі. Щодо швидкого зміцнення Китаєм свого військового потенціалу та розширення військової діяльності ми наполегливо закликаємо Китай підвищити транспарентність і конструктивно співпрацювати з міжнародними зусиллями щодо контролю над озброєннями, роззброєнням та нерозповсюдженням. Наші основні позиції щодо Тайваню залишаються незмінними, ми наголошуємо на важливості миру та стабільності через Тайванську протоку як невід’ємного елемента безпеки та процвітання міжнародної спільноти. Ми виступаємо за мирне вирішення проблем з обох боків протоки", – йдеться у заяві.
Столтенберг і Фуміо також засудили продовження розробки Північною Кореєю ядерної зброї та балістичних ракет, зокрема запуски балістичних ракет, закликавши повністю дотримуватися всіх відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН і відмовитися від своєї ядерної зброї та наявних ядерних програм, а також будь-яких інших програм зі створення зброї та балістичних ракет.