FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Нардепи пропонують спростити порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група народних депутатів пропонує Верховній Раді внести зміни до законів “Про гуманітарну допомогу” і “Про благодійну діяльність та благодійні організації”, спростивши порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги.

Відповідний законопроєкт №9111 зареєстровано у Верховній Раді 16 березня.

Ініціатори документа вважають за необхідне на законодавчому рівні закріпити правомочність Кабінету Міністрів України на встановлення спрощеного порядку визнання товарів гуманітарною допомогою (зокрема, за декларативним принципом), її обліку та реєстрації.

Згідно із законопроєктом, медичні вироби та ліки, визначені Міністерством охорони здоров’я України, визнаються гумдопомогою незалежно від терміну придатності вантажу за декларативним принципом без вимоги прийняття спеціального рішення уповноваженими державними органами. Законопроєкт передбачає створення правових підстав для розширення переліку отримувачів та набувачів гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану.

Народні депутати також пропонують врегулювати питання правового статусу транспортних засобів, що визнаються гуманітарною допомогою. При цьому транспортні засоби, що надходять в Україну під час війни, звільняються від оподаткування. Це стосується і автомобілів, призначених для перевезення понад восьми осіб та осіб з інвалідністю з ураженням опорно-рухового апарату, які передають для використання закладам соціального захисту населення, охорони здоров’я, громадським організаціям осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, Товариству Червоного Хреста України, а також установам, що входять до системи “Інваспорт”.

Законопроєкт також передбачає удосконалення порядку надання гуманітарної допомоги Україною іноземним державам. Рішення про надання такої гумдопомоги ухвалює президент України; її можна надавати в натуральній або грошовій формі, у вигляді послуг або виконання робіт, зокрема залучення сил цивільного захисту або служби медицини катастроф. Водночас митне оформлення та пропуск товарів як гуманітарної допомоги іншим державам пропонується здійснювати шляхом подання митної декларації за формою єдиного адміністративного документа без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Співавторами законопроєкту є близько 30 парламентаріїв, зокрема, Роман Грищук, Галина Третьякова, Мар’яна Безугла (троє з фракції “Слуга народу”), Галина Васильченко, Ярослав Юрчишин (обоє з “Голосу”), Сергій Вельможний (група “Довіра”), Софія Федина (“Європейська солідарність”).