FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Найбільший банк Таджикистану продовжує обслуговувати карти "Мир" без обмежень

Душанбе. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державний Амонатбанк, найбільший банк Таджикистану, обслуговує картки російською платіжною системою "Мир" без обмежень, повідомляє національне інформаційне агентство "Ховар".

Нещодавно створений "Душанбе Сіті банк" також продовжує прийом карток "Мир". Кошти за цими картками видаються у національній валюті – сомоні.

"З вересня 2022 року Амонатбанк запустив випуск чипових карток національної платіжної системи "Корті Міллі" з можливістю обслуговування в Росії та країнах – партнерах картки "Мир", – повідомила агентству "Ховар" керівник пресцентру Амонатбанку Ділафруз Рахматова.

Амонатбанк (колишній Ощадний банк Республіки Таджикистан), поряд з Орієнбанком і банком "Есхата", входить до системотвірних банків Таджикистану. Загалом у країні працюють понад 10 банків.

Раніше турецькі Isbank та DenizBank заявили про призупинення прийому карток "Мир" через попередження управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC). До цього операції за картами "Мир" перестав проводити і в’єтнамський банк BIDV. Обмеження на операції з картками має намір запровадити і казахстанський банк "ЦентрКредит".

15 вересня OFAC опублікувало роз’яснення, згідно з яким фінансові інститути не зі США, укладаючи угоди з російською Національною системою платіжних карток (НСПК), ризикують виявитися залученими до дій щодо обходу американських санкцій за рахунок розширення території використання платіжної системи "Мир" за межами РФ. У роз’ясненні також уточнювалося, що сама НСПК не перебуває у списках санкцій. Водночас одночасно з публікацією цього документа OFAC додало до списку генерального директора НСПК Володимира Комлева.

На сьогодні інформацію про країни, де приймаються картки "Мир", на сайті НСПК недоступна. За даними на початок вересня карти "Мир" приймали в 11 країнах: Туреччині, В’єтнамі, Південній Кореї, Вірменії, Узбекистані, Білорусі, Казахстані, Киргизії, Таджикистані, Південній Осетії та Абхазії. Можливість прийому карток також опрацьовувалась з Іраном, Кубою, Єгиптом та Венесуелою.

НСПК, яка є оператором карток "Мир", була створена російською владою в 2014 році після введення проти Росії низки санкцій. НСПК оголосила про початок емісії перших карток "Мир" у грудні 2015 року.