FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Вересень
2022

Найбільші компанії США мають намір прийняти на роботу понад 20 тис. біженців у наступні три роки

Київ. 20 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Найбільші компанії США мають намір прийняти на роботу понад 20 тис. біженців у наступні три роки.

Про це компанії, зокрема Amazon.com Inc., Marriott International Inc. та Pfizer Inc., оголосили під час заходу у Нью-Йорку, організованому Tent Partnership for Refugees, пише видання The Wall Street Journal. Загалом у заході взяли участь понад 100 американських компаній.

На думку Tent Partnership, цей захід дасть змогу більш ефективно інтегрувати хвилю біженців, які приїхали до країни з Афганістану та України в останній рік.

Одночасно оголошені 20 тис. робочих місць дістануться лише частині з біженців, які прибули до США. Згідно з офіційними даними, майже 80 тис. афганців приїхали до Штатів після повалення уряду Афганістану, підтримуваного США минулого року. При цьому майже 41 тис. афганських біженців є працездатними, йшлося у звіті International Rescue Committee (IRC) минулого місяця.

IRC, яка провела опитування серед 1,8 тис. афганських біженців у США, також повідомила, що середня зарплата біженців становила трохи більше ніж $16,5 за годину, а серед основних секторів, у яких вони працюють, переробна промисловість, ритейл та громадське харчування.

Водночас, за даними Tent Partnership, за останній рік приблизно 150 тис. українських громадян в’їхали на територію США, маючи на руках різні візи, включно з туристичною, яка не дає права на роботу. Майже 50 тис. українців приїхали до Штатів за урядовою програмою United For Ukraine, метою якої є надання українцям статусу біженців у США.

Основними компаніями, в які влаштовується працювати більшість біженців у США, є Amazon, Walmart Inc. та Uber Technologies Inc.

Amazon пообіцяла працевлаштувати 5 тис. біженців у наступні три роки. Hilton Worldwide Holdings та Marriott заявили, що приймуть орієнтовно 1,5 тис. осіб кожна. Pfizer найме 500 людей.

Окрім того, американські компанії пообіцяли надати можливості стажувань для тисяч біженців. Згідно з підрахунками Tent Partnership, ці заходи приноситимуть біженцям сукупний дохід більше ніж $900 млн за рік.