FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

"Нафтогаз" попередив про відтермінування переходу на розрахунки за газ у кВт-год

Київ. 4 травня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – НАК "Нафтогаз" через війну переносить запровадження обліку та розрахунків за природний газ в одиницях енергії, яке мало відбутися з 1 травня цього року.

"Відповідно до наказу Міністерства енергетики №169 від 30 квітня 2022 року у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні та відповідно до закону України "Про ринок природного газу" газопостачальна компанія "Нафтогаз України" відтерміновує введення кіловат-годин у платіжках", – йдеться в повідомленні НАК на сайті в середу.

У компанії зазначили, що до воєнного стану опалювальний сезон 2021-2022 років мав бути останнім, коли українські домогосподарства сплачували за газ за метричними показниками.

Згідно з наказом міністерства №169, оператори ГТС, газорозподільних, газосховищ та інші суб’єкти ринку природного газу на період дії правового режиму воєнного стану мають здійснювати облік та комерційні розрахунки за газ в одиницях обсягу – тис. м. куб.

Це стосується господарських відносин під час прийому-передачі газу в/з ГТС або газорозподільної систем, купівлі-продажу, постачання, споживання, надання послуг транспортування, розподілу, зберігання природного газу або послуг установки LNG, учасниками яких вони є.

Як повідомлялося, згідно із законом України №1850-ІХ від 2 листопада 2021 року обов’язковий перехід на визначення обсягу газу в енергоодиницях мав відбутися з 1 травня 2022 року.