FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

"Нафтогаз" готовий укласти контракти з бюджетними та релігійними організаціями за переговорною процедурою в найближчі 3 дні

Київ. 13 жовтня. Енергореформи – НАК "Нафтогаз" у найближчі три дні готовий укласти контракти з бюджетними та релігійними організаціями на постачання газу на умовах поданого у вівторок короткострокового продукту за ціною 13,7 грн/куб. м (без ПДВ і транспорту), повідомив директор з інтегрованих комунікацій НАК Максим Білявський.

"На сьогодні "Нафтогаз" готовий для 7,5 тис. контрагентів, які безпосередньо є бюджетними та релігійними організаціями, надати контракти й укласти їх за переговорною процедурою. Ми розраховуємо, що в найближчі три дні, тобто до 15 жовтня включно, цю роботу буде завершено", – сказав він під час онлайн-дискусії "Газ для бюджетних установ: буде чи ні", організованої Energy Club у середу.

За словами Білявського, 12 жовтня для забезпечення цієї роботи НАК доукомплектувала штат співробітників, які "допоможуть усім охочим приєднатися до нашої середньострокової пропозиції", оскільки така кількість контрагентів потребує великого кадрового ресурсу з боку "Нафтогазу".

При цьому він зазначив, що НАК максимально оптимізує трирічні контракти з виробниками тепла з урахуванням інтересів бюджетних організацій.

"У контракт введено таке поняття як "Обсяг 3", тобто це газ, який ТКЕ використали для виробництва теплової енергії та гарячої води для бюджетних організацій", – роз’яснив він.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" 12 жовтня запропонував бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контакти з фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (з урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн).

За словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, контракт укладається на термін 15 місяців – до кінця 2022 року.

"Ми працюємо в ринкових умовах, і ми в ринковий спосіб пропонуємо нашим клієнтам зручний для них продукт – контракт на 15 місяців із фіксованою ціною", – заявив він.

"Нафтогаз" очікує, що цей середньостроковий продукт матиме попит серед релігійних і бюджетних організацій, яких в Україні налічується понад 7,5 тис.

Також компанія пропонує виробникам тепла зміни у трирічних контрактах: обсяг газу, якого вони потребують для тепло- й гарячого водопостачання бюджетних установ і організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ і послуги транспортування).

Кабінет Міністрів розпорядженням №1234-р від 11 жовтня 2021 року схвалив рішення правління НАК "Нафтогаз України" про узгодження умов додаткової угоди до типового договору поставки її "дочкою" ГПК "Нафтогаз Трейдинг" природного газу для виробництва теплової енергії на 2021-2024 рр.

Зокрема, узгоджено умови додаткових угод до договорів поставки природного газу для виробництва теплової енергії на 2021-2024 рр.; договорами поставки природного газу бюджетним установам і організаціям; договорами поставки природного газу релігійним організаціям.

Правлінню НАК доручено укласти відповідні додаткові угоди та договори.