FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Нацполіція України викрила злочинне угруповання, яке вимагало гроші за видалення неправдивої інформації про політиків і чиновників

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна поліція України викрила злочинне угруповання, що займалося вимаганням грошей за нерозповсюдження провокаційної інформації.

"П’ятеро людей на 13 підконтрольних сайтах розміщували провокаційні та недостовірні відомості про посадових осіб, політиків, бізнесменів і їхніх родичів. Водночас новини переважно були про корупційну діяльність "героїв". До правоохоронців надійшло декілька звернень від постраждалих. Також встановлено, що правопорушники незаконно збирали, зберігали та публікували в ЗМІ конфіденційну інформацію про осіб без їхньої згоди", – повідомляє прес-служба Нацполіції.

Встановлено, що поширення неправдивої інформації здійснювалося, доки особа не звернеться з проханням про видалення новин із сайту. Для зворотного зв’язку зловмисники залишали електронну пошту. У відповіді фігуранти вимагали гроші в криптовалюті й надавали інструкції для їх перерахунку на електронні гаманці.

"Наразі встановлено чотирьох потерпілих, які перерахували зловмисникам від 150 до 200 тис. грн", – ідеться в повідомленні.

Нині правоохоронці здійснюють сім обшуків в офісі та будинках фігурантів у Чернігівській, Київській областях і в столиці.